Wbrew pozorom, wybór elementów zaciemniających na okno nie jest taki prosty. Dzisiaj porównamy ze sobą plicy i rolety...



-
MenuBack
-
Rolety dzień i noc
-
-
Dzień i noc
-
-
w kasecie płaskiej
-
-
dzień i noc w kasecie przestrzennej
-
-
dzień i noc podgumowane
-
-
Rolety mini
-
-
mini dzien noc
-
-
mini standard
-
-
mini bo
-
-
mini bo
-
-
Rolety w kasecie
-
-
Rolety w kasecie z tkaniną Dzień i Noc
-
-
Rolety w kasecie materiałowe
-
-
Rolety w kasecie z tkaniną podgumowaną
-
-
Rolety w kasecie z tkaniną THERMO
-
-
Plisy
-
-
Plisy okienne na wymiar
-
-
Plisy z tkaniną podgumowaną
-
-
Plisy na okna dachowe
-
- Moskitiery ramkowe
- Jak montować
- Blog
-
MenuBack
-
Rolety dzień i noc
-
-
Dzień i noc
-
-
w kasecie płaskiej
-
-
dzień i noc w kasecie przestrzennej
-
-
dzień i noc podgumowane
-
-
Rolety mini
-
-
mini dzien noc
-
-
mini standard
-
-
mini bo
-
-
mini bo
-
-
Rolety w kasecie
-
-
Rolety w kasecie z tkaniną Dzień i Noc
-
-
Rolety w kasecie materiałowe
-
-
Rolety w kasecie z tkaniną podgumowaną
-
-
Rolety w kasecie z tkaniną THERMO
-
-
Plisy
-
-
Plisy okienne na wymiar
-
-
Plisy z tkaniną podgumowaną
-
-
Plisy na okna dachowe
-
- Moskitiery ramkowe
- Jak montować
- Blog

Ostatnie posty
-
Plisy czy rolety dzień-noc?
-
Od czego zależy cena rolety?2024-11-07
Zakup jednej rolety raczej nie obciąży znacząco domowego budżetu, ale już wymiana zasłon na wszystkich oknach może...
-
3 pomysły na wnętrze w kolorach jesieni2024-11-07
Dni robią się coraz krótsze i chłodniejsze, ale to nie znaczy, że jesienią brakuje koloru! Aby nieco rozweselić...
-
Rolety z prowadnicami czy bez prowadnic?2024-11-07
Czy zastanawiasz się między wyborem rolet z prowadnicami lub bez nich? Każde z tych rozwiązań ma swoje zalety....
-
Czy rolety termoizolacyjne zapobiegają tylko nagrzewaniu, czy także wychładzaniu?2024-11-07
Rolety termoizolacyjne to nie tylko skuteczna ochrona przed nagrzewaniem pomieszczeń latem, ale także sposób na...
-
Kolorowe rolety - do jakich wnętrz pasują?2024-11-07
Kolorowe rolety to nie tylko funkcjonalne rozwiązanie, ale i stylowy dodatek do każdego wnętrza. Odpowiednio...
-
Jak dobrać rolety, aby najlepiej chronić pokój przed słońcem?2024-11-07
Wybór odpowiednich rolet to klucz do skutecznej ochrony pokoju przed słońcem. W naszym przewodniku dowiesz się,...
-
Rolety a otwieranie okien – możliwe problemy2024-11-07
Zawsze zachęcamy i będziemy zachęcać do zakładania rolet, gdyż ich zalety są nieocenione. Jednak spotykamy się...
-
Zalety rolet w kasecie2024-11-07
Rolety w kasecie to praktyczne i stylowe rozwiązanie dla każdego wnętrza. Zapewniają elegancki wygląd, skuteczną...
-
Kiedy konieczna jest wymiana rolet na nowe?2024-11-07
Rolety, nawet te najtrwalsze, z czasem mogą ulegać zużyciu. Kiedy należy rozważyć ich wymianę na nowe, aby nadal...
Kategorie
Szukaj na blogu
Zarchiwizowane posty
Czy moskitiera przepuszcza powietrze?
Świeże powietrze, przeciąg, wietrzenie domu czy mieszkania – tego potrzebujemy w letnie, upalne dni. Otwieramy więc okna z każdej strony domu, ale oprócz chłodnego powietrza w pomieszczeniach pojawiają się też komary. Te uciążliwe insekty skutecznie uprzykrzają nam życie. Tak skutecznie, że oprócz sposobu na upały zaczynamy szukać sposobów, jak nie wpuścić komarów do naszego domu. A jest ich naprawdę bardzo dużo – pilnujemy, by drzwi były ciągle zamknięte, zakładamy nieestetycznie wyglądające lepy na muchy, wkładamy specjalne urządzenia do kontaktów lub montujemy lampy emitujące światło odstraszające owady. Niektórzy posuwają się nawet do tego, że nie otwierają okien. A jest przecież skuteczny i wygodny sposób, by do pomieszczeń wpuszczać świeże powietrze i jednocześnie blokować dostęp komarom. To moskitiery. Od lat mają one swoich zwolenników. Jednak są i tacy, którzy obawiają się tego rozwiązania.
Co to jest moskitiera
Czy moskitiera przepuszcza powietrze? Szczerze możemy odpowiedzieć: tak, każda moskitiera przepuszcza powietrze. Inaczej przecież nie byłoby sensu jej montować. W jakim bowiem celu mielibyśmy zakładać w oknach coś, co z jednej strony działałoby jak szyba (czyli blokowało dostęp powietrza), a z drugiej – nie byłoby tak mobilne jak okno (większość moskitier montujemy na całe wakacje, a przynajmniej na kilka tygodni).
Wytłumaczmy więc sobie raz jeszcze, czym dokładnie jest moskitiera. Moskitiera to siatka o drobnych oczkach, wykonana najczęściej z włókna szklanego pokrytego PVC. Moskitiery montujemy zarówno w okna, jak i w drzwiach. Mają one zatrzymywać komary i inne insekty. Im drobniejsze oczka, tym większa skuteczność i odporność na uszkodzenia moskitier. Pamiętajmy jednak, że siatka – nawet ta najdrobniejsza – z powodzeniem przepuszcza powietrze. Jeśli więc nawet zamontujemy moskitiery w każdym oknie w domu – w pomieszczeniach wcale nie będzie bardziej duszno.
W jaki sposób działa moskitiera?
Moskitiera to siatka, którą montujemy w oknach lub w drzwiach. Drobne oczka siatki są przeszkodą nie do pokonania dla komarów, meszek, os i innych insektów. Oczka zawsze są tak zaprojektowane, by owad nie miał możliwości się przez nie przecisnąć. W naszym klimacie wystarczy, że siatki w tych miejscach będą wisiały tylko w czasie cieplejszych pór roku. Zimą, późną jesienią czy wczesną wiosną jest zbyt zimno, by komary czy inne owady mogły nam dokuczać. Moskitiery, które montujemy w oknach, to zwykle siatka rozciągnięta na sztywnych ramkach. Taką ramkę w bardzo prosty sposób, za pomocą specjalnych haczyków czy zaczepów, montujemy we framugach. I zostawiamy na cały letni sezon. Nie ma potrzeby, by zdejmować moskitiery na czas wietrzenia. Ba! Jeśli zdejmiemy je właśnie wtedy, z pewnością nie spełnią swojej roli. Przez niczym niezabezpieczone okno bez wątpienia do wnętrza domu dostaną się roje komarów i much.
Moskitiery nie tylko na moskity
Moskitiery to drobne siatki, które montujemy na drzwiach wejściowych do domów, na drzwiach balkonowych, werandach i oczywiście w oknach. Ich nazwa pochodzi od moskitów – niezwykle dających się we znaki małych insektów żyjących w tropikach. To właśnie z ciepłych krajów przywędrował do nas zwyczaj montowania moskitier. Nie ma powodów, by się temu dziwić. W towarzystwie naszych rodzimych komarów i meszek też bardzo trudno jest wytrzymać. Dlatego pojawiło się wiele pomysłów na to, jak się bronić przed uciążliwymi owadami. Jednym z nich – chyba najskuteczniejszym – jest montaż specjalnych siatek w oknach. Siatki chronią przed owadzimi nieproszonymi gośćmi, ale nie przeszkadzają w wymianie powietrza. Sposób wydaje się więc idealny.
Kiedy montujemy moskitiery?
Najwygodniej jest umieścić je w oknach, kiedy tylko zrobi się cieplej. Nie warto czekać, aż komary zaatakują. Lepiej się na ten atak wcześniej przygotować. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, by siatki w naszych oknach zawisły już na początku maja czy nawet pod koniec kwietnia. Wszystko zależy od tego, kiedy słońce zacznie świecić na tyle mocno, że poczujemy potrzebę otworzenia na oścież okien i wpuszczenia do pomieszczeń świeżego powietrza.
Są jednak również tacy użytkownicy, którzy moskitier z okien nie zdejmują przez cały rok. To wielka wygoda, jednak musimy pamiętać, że w takim wypadku moskitiery zniszczą się dużo szybciej (nawet jeśli są wykonane z dobrej jakości surowców) pod wpływem czynników atmosferycznych takich jak deszcz, wiatr czy mróz.
Czy moskitiera przepuszcza powietrze?
Przypomnijmy sobie jeszcze raz, czym są moskitiery: to cienkie siatki o bardzo małych oczkach, które rozciąga i mocuje się na oknach i drzwiach. Moskitiery są praktycznie niewidoczne i wbrew obawom wielu osób nie zabierają powietrza. Powietrze z powodzeniem przedostaje się nawet przez maleńkie oczka siatki. Nie trzeba się więc martwić, że w pomieszczeniach, gdzie zostały zamontowane moskitiery, będzie duszno lub zabraknie powietrza. Jeszcze raz podkreślamy: moskitiery chronią przed owadami. Montujemy je po to, by móc spokojnie, bez problemów, wywietrzyć pomieszczenia, bez ryzyka, że do środka dostaną się insekty.
Jak często trzeba wymieniać moskitiery, by zachowały swoje właściwości?
Moskitiery, które można zakupić w naszym sklepie, są bardzo łatwe w montażu. Oprócz tego porady, jak krok po kroku zmontować moskitierę, znajdziesz również w naszym serwisie internetowym. Warto zrobić to dobrze – poprawnie zamontowana moskitiera na pewno nie będzie się tak szybko niszczyć i dłużej nam posłuży.
Choć nasze moskitiery to wyrób bardzo solidny i wykonany z materiałów najlepszej jakości, warto je ściągnąć na zimę. Kiedy wilgoć lub krople deszczu osadzają się na delikatnej siatce i zamarzają w wyniku ujemnej temperatury, mogą doprowadzić do zniszczenia moskitiery.
Powiązane posty
-
Jak zmierzyć roletę mini
Opublikowano w: Rolety2024-11-07Zobacz jak łatwo zmierzyć nasze rolety mini. Włącz film a następnie weź miarę i do dzieła :)Czytaj więcej -
Rolety czy żaluzje - co wybrać?
Opublikowano w: Rolety2024-11-07Zastanawiasz się, co będzie lepszym rozwiązaniem do zasłonięcia okien – rolety czy żaluzje? W tym artykule...Czytaj więcej -
Typy montażu rolet wewnętrznych
Opublikowano w: Rolety2024-11-07Rolety wewnętrzne to świetny sposób na to, żeby dodać wnętrzom charakteru, osłonić pomieszczenie przed nadmiernym...Czytaj więcej -
Wybieramy rolety do kuchni
Opublikowano w: Rolety2024-11-07Wybór odpowiednich rolet do kuchni może wydawać się wyzwaniem, ale z naszymi poradami stanie się to znacznie...Czytaj więcej -
Jak kupić rolety przez internet?
Opublikowano w: Rolety2024-11-07Rolety wewnętrzne to świetny sposób na estetyczne i funkcjonalne zaaranżowanie przestrzeni okiennej. Jest to również...Czytaj więcej
check_circle
check_circle
Zapisz produkty na liście życzeń aby kupić je później lub udostępnić!
Zostaw komentarz