Wbrew pozorom, wybór elementów zaciemniających na okno nie jest taki prosty. Dzisiaj porównamy ze sobą plicy i rolety...



-
MenuBack
-
Rolety dzień i noc
-
-
Dzień i noc
-
-
w kasecie płaskiej
-
-
dzień i noc w kasecie przestrzennej
-
-
dzień i noc podgumowane
-
-
Rolety mini
-
-
mini dzien noc
-
-
mini standard
-
-
mini bo
-
-
mini bo
-
-
Rolety w kasecie
-
-
Rolety w kasecie z tkaniną Dzień i Noc
-
-
Rolety w kasecie materiałowe
-
-
Rolety w kasecie z tkaniną podgumowaną
-
-
Rolety w kasecie z tkaniną THERMO
-
-
Plisy
-
-
Plisy okienne na wymiar
-
-
Plisy z tkaniną podgumowaną
-
-
Plisy na okna dachowe
-
- Moskitiery ramkowe
- Jak montować
- Blog
-
MenuBack
-
Rolety dzień i noc
-
-
Dzień i noc
-
-
w kasecie płaskiej
-
-
dzień i noc w kasecie przestrzennej
-
-
dzień i noc podgumowane
-
-
Rolety mini
-
-
mini dzien noc
-
-
mini standard
-
-
mini bo
-
-
mini bo
-
-
Rolety w kasecie
-
-
Rolety w kasecie z tkaniną Dzień i Noc
-
-
Rolety w kasecie materiałowe
-
-
Rolety w kasecie z tkaniną podgumowaną
-
-
Rolety w kasecie z tkaniną THERMO
-
-
Plisy
-
-
Plisy okienne na wymiar
-
-
Plisy z tkaniną podgumowaną
-
-
Plisy na okna dachowe
-
- Moskitiery ramkowe
- Jak montować
- Blog

Ostatnie posty
-
Plisy czy rolety dzień-noc?
-
Od czego zależy cena rolety?2024-11-07
Zakup jednej rolety raczej nie obciąży znacząco domowego budżetu, ale już wymiana zasłon na wszystkich oknach może...
-
3 pomysły na wnętrze w kolorach jesieni2024-11-07
Dni robią się coraz krótsze i chłodniejsze, ale to nie znaczy, że jesienią brakuje koloru! Aby nieco rozweselić...
-
Rolety z prowadnicami czy bez prowadnic?2024-11-07
Czy zastanawiasz się między wyborem rolet z prowadnicami lub bez nich? Każde z tych rozwiązań ma swoje zalety....
-
Czy rolety termoizolacyjne zapobiegają tylko nagrzewaniu, czy także wychładzaniu?2024-11-07
Rolety termoizolacyjne to nie tylko skuteczna ochrona przed nagrzewaniem pomieszczeń latem, ale także sposób na...
-
Kolorowe rolety - do jakich wnętrz pasują?2024-11-07
Kolorowe rolety to nie tylko funkcjonalne rozwiązanie, ale i stylowy dodatek do każdego wnętrza. Odpowiednio...
-
Jak dobrać rolety, aby najlepiej chronić pokój przed słońcem?2024-11-07
Wybór odpowiednich rolet to klucz do skutecznej ochrony pokoju przed słońcem. W naszym przewodniku dowiesz się,...
-
Rolety a otwieranie okien – możliwe problemy2024-11-07
Zawsze zachęcamy i będziemy zachęcać do zakładania rolet, gdyż ich zalety są nieocenione. Jednak spotykamy się...
-
Zalety rolet w kasecie2024-11-07
Rolety w kasecie to praktyczne i stylowe rozwiązanie dla każdego wnętrza. Zapewniają elegancki wygląd, skuteczną...
-
Kiedy konieczna jest wymiana rolet na nowe?2024-11-07
Rolety, nawet te najtrwalsze, z czasem mogą ulegać zużyciu. Kiedy należy rozważyć ich wymianę na nowe, aby nadal...
Kategorie
Szukaj na blogu
Zarchiwizowane posty
Moskitiera na okno z roletą zewnętrzną – czy się sprawdzi?
W gorące noce wiele osób chętnie śpi przy otwartym oknie. Jednakże łączy się to często z wlatującymi do mieszkania owadami. Aby temu zapobiec, można stosować różne metody. Do popularnych rozwiązań należą różnego rodzaju środki chemiczne, tak zwane repelenty. Jednakże nie pozostają one obojętne dla stanu zdrowia czy środowiska naturalnego. Skuteczniejszym i ekologiczniejszym rozwiązaniem będzie moskitiera na okno. Dzięki tej gęstej siatce, wykonanej z tekstyliów lub metalu, ochronisz wszystkich domowników przed niepożądanymi gośćmi. Zapewnisz im spokojny sen bez bzyczenia i ukąszeń. Jeśli zastanawiasz się, jaka moskitiera na okno z roletą zewnętrzną będzie najlepsza, to dobrze trafiłeś. Przeczytaj niniejszy artykuł i dowiedz się wszystkiego o moskitierach.
Zalety wykorzystania moskitier w domu i w bloku
Moskitiery można wykorzystać zarówno w domu mieszkalnym, jak i w bloku. Ich montaż nie nastręcza zbyt wielu problemów, dzięki czemu można go wykonać samemu lub skorzystać z pomocy fachowców. Główną zaletą posiadania moskitier jest uniemożliwienie przedostawania się do środka pomieszczeń komarów, much, meszek, os czy pszczół, dzięki czemu zapewniają spokojny sen przy otwartym oknie. Nie ma nic przyjemniejszego podczas leniuchowania niż podmuch chłodnego powietrza. Kolejną zaletą moskitier jest ogromna korzyść dla środowiska. Owady nie są zabijane, zwłaszcza te pożyteczne jak pszczoły, a jedynie powstrzymywane przed dostaniem się do wnętrza. Brak konieczności używania środków chemicznych również korzystnie wpływa na środowisko naturalne. Moskitiery są też bezpieczne dla zdrowia, gdyż gęsta siatka ogranicza przedostawanie się alergennych pyłków roślin do mieszkania, co z pewnością docenią wszystkie osoby zmagające się z alergiami. Wielość modeli dostępnych na rynku umożliwia dobór moskitiery do własnych potrzeb i rozmiarów okna czy drzwi. Ich kolorystykę można dopasować do danego wnętrza, a wysoka jakość wykonania ma wpływ na trwałość. Moskitiery są także ekonomiczne, gdyż wykonane z wysokogatunkowych materiałów zapewniają wieloletnią satysfakcję z użytkowania. Na koniec warto dodać, że większość moskitier można łatwo zdemontować na okres zimowy.
Jakie rodzaje moskitier są dostępne na rynku?
Na rynku dostępne są różne rodzaje moskitier, które z łatwością można zamontować na oknach oraz drzwiach balkonowych czy tarasowych. Na drzwi balkonowe załóż moskitierę wiszącą z obciążeniem lub magnesem, która składa się z kilku części nachodzących na siebie i ułatwiających przechodzenie przez otwór drzwiowy. To rozwiązanie niestety ma pewne wady, zwłaszcza pod względem szczelności. Moskitiera plisowana to harmonijka umieszczona w ramce, rozwijana w systemie przesuwnym, co zmniejsza ilość zajmowanego przez nią miejsca. Najbardziej skutecznym rozwiązaniem w przypadku drzwi są moskitiery otwierane, montowane na zawiasach, tworzące dodatkowe drzwi. Są one solidnie wykonane i niesamowicie szczelne po zamknięciu. Jeśli chodzi o okna, to wybór jest równie duży. Najpopularniejsze i zapewniające najprostszy sposób montażu moskitiery to model mocowany na rzepy. Łatwość docinania i dopasowania do wymiarów okna zdecydowanie przeważa za wyborem tego rozwiązania. Jednakże moskitiera z czasem może zacząć się odczepiać albo odklejać od okna. Trwalszym rozwiązaniem będą moskitiery ramkowe mocowane do okien na specjalnych ramach wyposażonych w zaczepy. Można je wielokrotnie zdejmować i zakładać, a ich wytrzymałość zapewnia wiele lat użytkowania. Moskitiera rozwijana jest dość podobna w funkcjonowaniu do klasycznych rolet. Montuje się kasetę na wewnętrznej stronie wraz z prowadnicami i specjalnym zaczepem do blokady. Przylega ona idealnie do okna i można ją w dowolnej chwili rozwijać i zwijać. Ponadto nie utrudnia mycia okien. Jest to chyba najlepsze rozwiązanie, jednakże jest dość drogie.
Wybierz moskitierę i zobacz, jak ją zamontować
Jaka moskitiera na okno z roletą zewnętrzną będzie najlepsza? Wiele osób posiada w domach lub mieszkaniach rolety zewnętrzne antywłamaniowe. Jednakże nie stanowią one żadnej przeszkody w instalacji moskitiery. Najlepszym wyborem w tym wypadku będą moskitiery naklejane na rzep, które pasują do każdego okna i mogą być stosowane zarówno przy roletach wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Moskitiery ramkowe i rolowane również mogą być stosowane w przypadku rolet zewnętrznych, o ile są wystarczająco odsunięte od okna. Dobrym pomysłem mogą się okazać moskitiery zintegrowane z roletami zewnętrznymi. Takie systemy są oferowane przez wielu producentów, działają sprawnie i niezawodnie. Warto pamiętać, że moskitiera to jedynie siatka zamontowana w ramie okiennej, więc nie ma wpływu na działanie rolet zewnętrznych. Sposób montażu też nie powinien nastręczać zbyt wielu problemów.
Montaż moskitiery na rzepy i ramkowej
W tym wypadku największe znaczenie ma oczyszczenie i odtłuszczenie powierzchni oraz dokładne przyklejenie taśmy rzepowej na całej ościeżnicy dookoła. Następnie należy przyłożyć do niej siatkę, zaczynając od jednego z górnych narożników i dociskając ją na całej długości. Montaż moskitiery ramkowej jest nieco bardziej skomplikowany i tutaj najlepiej kierować się instrukcją obsługi załączoną przez producenta. Niezbędne jest dokładne zmierzenie okna i docięcie do niego ramki. Montowanie ramy polega na połączeniu ze sobą wszystkich części łącznikami kątowymi. Następnie należy dociąć siatkę do odpowiednich rozmiarów i rozłożyć ją na ramce, wciskając w gumową uszczelkę. W ramie okiennej należy wywiercić otwory, w których umieszcza się uchwyty z haczykami i dokręca śrubami stabilizującymi. Całą ramkę wraz z moskitierą nakłada się na zawiasy i reguluje śrubami regulującymi. Montaż inwazyjny zapewnia pełną stabilizację i wygodę użytkowania.
Co należy zrobić przed montażem moskitiery?
Przed montażem moskitiery, zarówno w oknach z roletami zewnętrznymi, jak i bez nich, niezbędne będzie dokładne umycie ramy oraz szyb okien. Odtłuszczenie i wyczyszczenie zapewnia trwalsze mocowanie, zwłaszcza taśmy rzepowej. Jednakże zanim przystąpisz do montażu, powinieneś także dokładnie wymierzyć okno pod moskitierę. Pomiary przeznaczone do bardziej skomplikowanych układów, takich jak moskitiery chowane w kasecie, harmonijkowe czy przeznaczone do montażu w drzwiach balkonowych, najlepiej jest zlecić profesjonalistom, gdyż nie wystarczy sam pomiar otworu okiennego czy drzwiowego. Ważny jest także profil oraz jego kształt. Popełnienie jakiegokolwiek błędu w tym wypadku może spowodować nieprzydatność moskitiery. W przypadku moskitier przyczepianych na rzepy lub magnesy wymiary można pobrać samodzielnie. Potrzebna będzie metalowa miarka, gdyż centymetr krawiecki czy linijka mogą spowodować błędy w obliczeniach. Wymiary należy pobierać z szerokości oraz wysokości otworu okiennego. Do otrzymanych wyników można dodać kilkuprocentowy zapas, który wystarczy na zamocowanie magnesów lub rzepów. Wymiary najlepiej pobierać w trzech miejscach i w przypadku rozbieżności wybrać ten najkrótszy. Aby uniknąć błędów, warto powtórzyć pomiar i zweryfikować, czy na pewno dobrze wymierzyłeś okna. Jeśli chodzi o moskitiery ramkowe to w pierwszej kolejności należy wymierzyć światło ramy okiennej, co w praktyce oznacza pobranie wymiarów od wnętrza pomieszczenia przy otwartym oknie w poziomie oraz pionie. Następnie należy zmierzyć grubość ramy wraz z uszczelkami, ważne jest, aby pomiarów dokonać na skrajach ramy oraz na jej środku. W przypadku starszej stolarki okiennej wyniki te mogą się różnić, dlatego, tak jak w przypadku moskitier montowanych na rzepy, należy producentowi podać najmniejszy z uzyskanych wymiarów. Jeśli nadal zastanawiasz się, jaka moskitiera na okno z roletą zewnętrzną będzie dla Ciebie odpowiednia, to najlepiej poprosić o pomoc producenta lub skorzystać z porad fachowców, którzy z pewnością doradzą w doborze produktu spełniającego Twoje oczekiwania.
Powiązane posty
-
Jak zmierzyć roletę mini
Opublikowano w: Rolety2024-11-07Zobacz jak łatwo zmierzyć nasze rolety mini. Włącz film a następnie weź miarę i do dzieła :)Czytaj więcej -
Rolety czy żaluzje - co wybrać?
Opublikowano w: Rolety2024-11-07Zastanawiasz się, co będzie lepszym rozwiązaniem do zasłonięcia okien – rolety czy żaluzje? W tym artykule...Czytaj więcej -
Typy montażu rolet wewnętrznych
Opublikowano w: Rolety2024-11-07Rolety wewnętrzne to świetny sposób na to, żeby dodać wnętrzom charakteru, osłonić pomieszczenie przed nadmiernym...Czytaj więcej -
Wybieramy rolety do kuchni
Opublikowano w: Rolety2024-11-07Wybór odpowiednich rolet do kuchni może wydawać się wyzwaniem, ale z naszymi poradami stanie się to znacznie...Czytaj więcej -
Jak kupić rolety przez internet?
Opublikowano w: Rolety2024-11-07Rolety wewnętrzne to świetny sposób na estetyczne i funkcjonalne zaaranżowanie przestrzeni okiennej. Jest to również...Czytaj więcej
check_circle
check_circle
Zapisz produkty na liście życzeń aby kupić je później lub udostępnić!
Zostaw komentarz