Wbrew pozorom, wybór elementów zaciemniających na okno nie jest taki prosty. Dzisiaj porównamy ze sobą plicy i rolety...



-
MenuBack
-
Rolety dzień i noc
-
-
Dzień i noc
-
-
w kasecie płaskiej
-
-
dzień i noc w kasecie przestrzennej
-
-
dzień i noc podgumowane
-
-
Rolety mini
-
-
mini dzien noc
-
-
mini standard
-
-
mini bo
-
-
mini bo
-
-
Rolety w kasecie
-
-
Rolety w kasecie z tkaniną Dzień i Noc
-
-
Rolety w kasecie materiałowe
-
-
Rolety w kasecie z tkaniną podgumowaną
-
-
Rolety w kasecie z tkaniną THERMO
-
-
Plisy
-
-
Plisy okienne na wymiar
-
-
Plisy z tkaniną podgumowaną
-
-
Plisy na okna dachowe
-
- Moskitiery ramkowe
- Jak montować
- Blog
-
MenuBack
-
Rolety dzień i noc
-
-
Dzień i noc
-
-
w kasecie płaskiej
-
-
dzień i noc w kasecie przestrzennej
-
-
dzień i noc podgumowane
-
-
Rolety mini
-
-
mini dzien noc
-
-
mini standard
-
-
mini bo
-
-
mini bo
-
-
Rolety w kasecie
-
-
Rolety w kasecie z tkaniną Dzień i Noc
-
-
Rolety w kasecie materiałowe
-
-
Rolety w kasecie z tkaniną podgumowaną
-
-
Rolety w kasecie z tkaniną THERMO
-
-
Plisy
-
-
Plisy okienne na wymiar
-
-
Plisy z tkaniną podgumowaną
-
-
Plisy na okna dachowe
-
- Moskitiery ramkowe
- Jak montować
- Blog

Ostatnie posty
-
Plisy czy rolety dzień-noc?
-
Od czego zależy cena rolety?2024-11-07
Zakup jednej rolety raczej nie obciąży znacząco domowego budżetu, ale już wymiana zasłon na wszystkich oknach może...
-
3 pomysły na wnętrze w kolorach jesieni2024-11-07
Dni robią się coraz krótsze i chłodniejsze, ale to nie znaczy, że jesienią brakuje koloru! Aby nieco rozweselić...
-
Rolety z prowadnicami czy bez prowadnic?2024-11-07
Czy zastanawiasz się między wyborem rolet z prowadnicami lub bez nich? Każde z tych rozwiązań ma swoje zalety....
-
Czy rolety termoizolacyjne zapobiegają tylko nagrzewaniu, czy także wychładzaniu?2024-11-07
Rolety termoizolacyjne to nie tylko skuteczna ochrona przed nagrzewaniem pomieszczeń latem, ale także sposób na...
-
Kolorowe rolety - do jakich wnętrz pasują?2024-11-07
Kolorowe rolety to nie tylko funkcjonalne rozwiązanie, ale i stylowy dodatek do każdego wnętrza. Odpowiednio...
-
Jak dobrać rolety, aby najlepiej chronić pokój przed słońcem?2024-11-07
Wybór odpowiednich rolet to klucz do skutecznej ochrony pokoju przed słońcem. W naszym przewodniku dowiesz się,...
-
Rolety a otwieranie okien – możliwe problemy2024-11-07
Zawsze zachęcamy i będziemy zachęcać do zakładania rolet, gdyż ich zalety są nieocenione. Jednak spotykamy się...
-
Zalety rolet w kasecie2024-11-07
Rolety w kasecie to praktyczne i stylowe rozwiązanie dla każdego wnętrza. Zapewniają elegancki wygląd, skuteczną...
-
Kiedy konieczna jest wymiana rolet na nowe?2024-11-07
Rolety, nawet te najtrwalsze, z czasem mogą ulegać zużyciu. Kiedy należy rozważyć ich wymianę na nowe, aby nadal...
Kategorie
Szukaj na blogu
Zarchiwizowane posty
Jakie moskitiery wybrać do drzwi balkonowych?
Natrętne insekty nie muszą przeszkadzać podczas snu! Aby to zrealizować, wystarczy kupić moskitierę. Ta specjalna, gęsta siatka przeciw owadom skutecznie uniemożliwia przedostawanie się ich do pomieszczeń. Ma bardzo malutkie oczka, które nie wpuszczają nawet najmniejszych insektów, takich jak meszki czy komary. Może być wykonana z materiału tekstylnego, a także w formie metalowej. Łatwość montażu zarówno w oknach tradycyjnych, dachowych, jak i w drzwiach balkonowych podnosi jeszcze walory funkcjonalne tego rozwiązania. Zapewnij swojej rodzinie zdrowy, spokojny sen w doskonale przewietrzonym mieszkaniu, bez brzęczących czy gryzących owadów. Przeczytaj, jaka moskitiera będzie odpowiednia na drzwi balkonowe.
Który rodzaj moskitiery będzie najlepszy?
Obecnie na rynku istnieje bardzo duży wybór moskitier, dzięki czemu z łatwością można dostosować je do indywidualnych potrzeb. Niektóre wymagają montażu przez specjalistów, inne można założyć samodzielnie. Aby świadomie wybrać moskitierę, warto poznać, jakie rodzaje są dostępne. Do okien można założyć moskitiery mocowane na rzepy, ramkowe albo rozwijane. Jeśli chodzi o drzwi balkonowe, to królują tutaj moskitiery wiszące z obciążeniem lub magnesem. Jest to rozwiązanie, które nie wymaga inwazyjnego montażu. Gdy tekstylna siatka złożona z dwóch lub kilku części zostaje zawieszona w otworze drzwiowym, nachodzące na siebie zakładki umożliwiają wchodzenie i wychodzenie przez drzwi. Zakładki niestety nie są zbyt szczelne, czasem wystarczy silniejszy podmuch wiatru, aby poruszyły się i wpuściły do wewnątrz owady. Obciążenie pomaga napiąć moskitierę i ją ustabilizować. Jednakże nie jest to najbardziej skuteczne rozwiązanie.
Lepsze są moskitiery wiszące z magnesem, gdyż jest to zdecydowanie lepsze zabezpieczenie. Moskitiera plisowana to wersja przeznaczona do drzwi balkonowych w formie harmonijki. Siatka umieszczona jest na ramce i rozwija się w systemie przesuwnym. Można ją dowolnie zwijać i rozwijać - na przykład w ciągu dnia siatka może zostać zwinięta, aby nie przeszkadzać podczas korzystania z drzwi. Na noc może być rozwinięta, aby chronić wnętrze przed insektami. To rozwiązanie nie zajmuje dużo miejsca, jest chętnie wykorzystywane przez klientów. Najlepszym i najbardziej skutecznym pomysłem na zatrzymanie insektów na zewnątrz jest moskitiera drzwiowa otwierana. Ten model ma formę ramkową z zawiasami i stanowi dodatkowe drzwi. Zazwyczaj montowany jest przez specjalistyczne firmy, dlatego jego dopasowanie do wymiarów konkretnego otworu drzwiowego jest niemal idealne. Ponadto moskitiera drzwiowa jest solidnie wykonana i zapewnia wieloletnią trwałość, a po zamknięciu całkowitą szczelność.
Zalety stosowania moskitier wiosną i latem
Moskitiery do drzwi mają wady i zalety. Głównym ich minusem jest utrzymanie w czystości. Jednakże regularne mycie siatki wodą z dodatkiem mydła niweluje ten problem. Zalet moskitiery posiadają wiele. Po pierwsze, uniemożliwiają przedostawanie się do środka niechcianych gości, takich jak komary, meszki, osy czy pszczoły. To gwarancja spokojnego i zdrowego snu przy otwartym oknie w gorące noce. Moskitiery są także ekologiczne, gdyż nie zabijają owadów, a jedynie uniemożliwiają jej wstęp do wewnątrz. Dzięki nim nie ma konieczności stosowania środków chemicznych, które mają niekorzystny wpływ na nasze zdrowie i środowisko naturalne. Ponadto moskitiera to dość duża oszczędność, gdyż jednorazowa inwestycja służy przez długie lata. Osoby cierpiące na alergię ucieszą się z faktu, iż gęsta siatka moskitiery ogranicza przedostawanie się pyłków roślin do wewnątrz. Wielość modeli dostępnych na rynku pozwala na zastosowanie moskitier do różnych otworów drzwiowych czy okien, a dobór kolorystyczny też ma znaczenie pod kątem estetycznym. Łatwy montaż i demontaż, zwłaszcza na okres zimowy, to kolejna zaleta moskitier.
Kilka zasad prawidłowego pomiaru moskitier
Jeśli chcesz przystąpić do pomiaru moskitier, to przede wszystkim musisz wziąć pod uwagę jej rodzaj. Modele o bardziej skomplikowanych układach, takich jak harmonijkowe czy chowane w kasecie, wymagają wykonania kilku pomiarów. W pierwszej kolejności należy zmierzyć sam otwór drzwiowy, a także grubość profilu oraz jego kształt. W tym wypadku najlepiej zlecić to zadanie profesjonalistom, dzięki czemu unikniesz popełnienia błędów i zyskasz pewność, że moskitiera będzie pasowała wprost idealnie. W przypadku moskitier montowanych na drzwi balkonowe za pomocą rzepów lub z obciążnikiem, pomiaru z łatwością możemy dokonać sami. W tym wypadku należy wziąć sztywną miarkę i zmierzyć szerokość, wysokość otworu drzwiowego, dodając do uzyskanych wyników kilkucentymetrowy zapas niezbędny do mocowania magnesów lub rzepów. Jeśli zamówisz nieco większą moskitierę, to bez problemu możesz ją dociąć w domu nożyczkami. W przypadku moskitier montowanych na zawiasach niezbędne będzie wymierzenie samego światła ramy okiennej, czyli wzięcia pomiarów od wnętrza pomieszczenia przy otwartych drzwiach, w poziomie i pionie. Do zmierzonych wymiarów należy dodać od 30, do 40 mm do drzwi z PCV i również w przypadku drzwi drewnianych z okapnikiem. Aby te wymiary były wiarygodne, musi być spełniony jeden warunek, a mianowicie ościeżnica drzwi na obwodzie musi być widoczna z muru. W innych przypadkach pomiar należy rozpatrywać indywidualnie i dostosować do istniejących warunków. Ważne jest także podanie wysokości poprzeczki montowanej w drzwiach moskitiery, gdyż powinna się ona pokrywać z poprzeczką drzwi balkonowych. Kolejną rzeczą, którą należy podać przy zamawianiu moskitiery z zawiasami, to rodzaj drzwi - lewe czy prawe. Od tego zależy zamontowanie zawiasów i dopasowanie ich do Twoich potrzeb.
Skuteczny montaż moskitier na długie lata
Już wiesz, jakie moskitiery warto wybrać do drzwi balkonowych z zawiasami. Zastanawiasz się nad montażem? Zazwyczaj zajmują się tym profesjonaliści. Jeśli jednak chcesz zrobić to samodzielnie, to najlepiej skorzystać z instrukcji montażu dołączonej przez producenta. W skrócie, zamontowanie moskitiery odbywa się w kilku krokach. Po pierwsze, drzwi należy przystawić do futryny tak, aby równomiernie zachodziły na nią na całym obwodzie. Ołówkiem trzeba zaznaczyć położenie podstawy zawiasów na futrynie. Następnie ściągnąć podstawę zawiasów przez wyciągnięcie metalowych walców i przełożyć jej do wyznaczonych obrysów. Na futrynie ołówkiem należy zaznaczyć miejsca, w których będą montowane wkręty. Kolejnym krokiem będzie nawiercenie otworów i przykręcenie tego elementu do futryny. Na koniec zakładamy moskitierę drzwiową i wsuwamy metalowe bolce. Całość przykręcamy i stabilizujemy. Po zamocowaniu moskitiery drzwiowej na drugiej stronie futryny należy zaznaczyć miejsca, w których będą przykręcone blaszki zamknięć magnetycznych. To wszystko, teraz możesz cieszyć się świeżym powietrzem, spokojnym snem wolnym od komarów czy innych owadów.
Jeśli chodzi o montaż moskitier na rzepy, to nie wymagają one stosowania specjalistycznych narzędzi. Wystarczy dokładnie umyć i odtłuścić ramę drzwiową za pomocą szmatki nasączonej benzyną, acetonem lub denaturatem. Następnie należy futrynę wytrzeć do sucha i zacząć przyklejać samoprzylepną taśmą z rzepami. Przykleja się ją do węgarka, czyli oparcia ościeżnicy od strony pomieszczenia. Rzepy muszą być naklejone precyzyjnie wzdłuż całej długości ramy górnej, dolnej i boków. Na koniec rozkładamy siatkę i po zmierzeniu otworu drzwiowego przycinamy ją do odpowiednich rozmiarów. Teraz pora na zamocowanie siatki na rzepach. Przyciętą siatkę należy lekko napiąć i docisnąć do rzepów, rozpoczynając od jednego z górnych narożników ościeżnicy. Siatka powinna być równo naciągnięta i napięta na całej powierzchni, aby ją całkowicie zasłaniała. Można dociskać ją ręką lub specjalnym przyrządem, który zazwyczaj jest dołączony do zestawu. W przypadku, gdy siatka wystaje poza rzep, można ją dociąć nożyczkami lub nożykiem. Warto podkreślić, że moskitiery montowane na rzep wyróżniają się dużą wytrzymałością, sięgającą nawet do 1000 cykli odpinania i zapinania. Dzięki temu można ją z łatwością zdejmować, zwłaszcza na zimę, aby nie uległa uszkodzeniu pod wpływem szkodliwych czynników atmosferycznych.
Powiązane posty
-
Jak zmierzyć roletę mini
Opublikowano w: Rolety2024-11-07Zobacz jak łatwo zmierzyć nasze rolety mini. Włącz film a następnie weź miarę i do dzieła :)Czytaj więcej -
Rolety czy żaluzje - co wybrać?
Opublikowano w: Rolety2024-11-07Zastanawiasz się, co będzie lepszym rozwiązaniem do zasłonięcia okien – rolety czy żaluzje? W tym artykule...Czytaj więcej -
Typy montażu rolet wewnętrznych
Opublikowano w: Rolety2024-11-07Rolety wewnętrzne to świetny sposób na to, żeby dodać wnętrzom charakteru, osłonić pomieszczenie przed nadmiernym...Czytaj więcej -
Wybieramy rolety do kuchni
Opublikowano w: Rolety2024-11-07Wybór odpowiednich rolet do kuchni może wydawać się wyzwaniem, ale z naszymi poradami stanie się to znacznie...Czytaj więcej -
Jak kupić rolety przez internet?
Opublikowano w: Rolety2024-11-07Rolety wewnętrzne to świetny sposób na estetyczne i funkcjonalne zaaranżowanie przestrzeni okiennej. Jest to również...Czytaj więcej
check_circle
check_circle
Zapisz produkty na liście życzeń aby kupić je później lub udostępnić!
Zostaw komentarz