Wbrew pozorom, wybór elementów zaciemniających na okno nie jest taki prosty. Dzisiaj porównamy ze sobą plicy i rolety...



-
MenuBack
-
Rolety dzień i noc
-
-
Dzień i noc
-
-
w kasecie płaskiej
-
-
dzień i noc w kasecie przestrzennej
-
-
dzień i noc podgumowane
-
-
Rolety mini
-
-
mini dzien noc
-
-
mini standard
-
-
mini bo
-
-
mini bo
-
-
Rolety w kasecie
-
-
Rolety w kasecie z tkaniną Dzień i Noc
-
-
Rolety w kasecie materiałowe
-
-
Rolety w kasecie z tkaniną podgumowaną
-
-
Rolety w kasecie z tkaniną THERMO
-
-
Plisy
-
-
Plisy okienne na wymiar
-
-
Plisy z tkaniną podgumowaną
-
-
Plisy na okna dachowe
-
- Moskitiery ramkowe
- Jak montować
- Blog
-
MenuBack
-
Rolety dzień i noc
-
-
Dzień i noc
-
-
w kasecie płaskiej
-
-
dzień i noc w kasecie przestrzennej
-
-
dzień i noc podgumowane
-
-
Rolety mini
-
-
mini dzien noc
-
-
mini standard
-
-
mini bo
-
-
mini bo
-
-
Rolety w kasecie
-
-
Rolety w kasecie z tkaniną Dzień i Noc
-
-
Rolety w kasecie materiałowe
-
-
Rolety w kasecie z tkaniną podgumowaną
-
-
Rolety w kasecie z tkaniną THERMO
-
-
Plisy
-
-
Plisy okienne na wymiar
-
-
Plisy z tkaniną podgumowaną
-
-
Plisy na okna dachowe
-
- Moskitiery ramkowe
- Jak montować
- Blog

Ostatnie posty
-
Plisy czy rolety dzień-noc?
-
Od czego zależy cena rolety?2024-11-07
Zakup jednej rolety raczej nie obciąży znacząco domowego budżetu, ale już wymiana zasłon na wszystkich oknach może...
-
3 pomysły na wnętrze w kolorach jesieni2024-11-07
Dni robią się coraz krótsze i chłodniejsze, ale to nie znaczy, że jesienią brakuje koloru! Aby nieco rozweselić...
-
Rolety z prowadnicami czy bez prowadnic?2024-11-07
Czy zastanawiasz się między wyborem rolet z prowadnicami lub bez nich? Każde z tych rozwiązań ma swoje zalety....
-
Czy rolety termoizolacyjne zapobiegają tylko nagrzewaniu, czy także wychładzaniu?2024-11-07
Rolety termoizolacyjne to nie tylko skuteczna ochrona przed nagrzewaniem pomieszczeń latem, ale także sposób na...
-
Kolorowe rolety - do jakich wnętrz pasują?2024-11-07
Kolorowe rolety to nie tylko funkcjonalne rozwiązanie, ale i stylowy dodatek do każdego wnętrza. Odpowiednio...
-
Jak dobrać rolety, aby najlepiej chronić pokój przed słońcem?2024-11-07
Wybór odpowiednich rolet to klucz do skutecznej ochrony pokoju przed słońcem. W naszym przewodniku dowiesz się,...
-
Rolety a otwieranie okien – możliwe problemy2024-11-07
Zawsze zachęcamy i będziemy zachęcać do zakładania rolet, gdyż ich zalety są nieocenione. Jednak spotykamy się...
-
Zalety rolet w kasecie2024-11-07
Rolety w kasecie to praktyczne i stylowe rozwiązanie dla każdego wnętrza. Zapewniają elegancki wygląd, skuteczną...
-
Kiedy konieczna jest wymiana rolet na nowe?2024-11-07
Rolety, nawet te najtrwalsze, z czasem mogą ulegać zużyciu. Kiedy należy rozważyć ich wymianę na nowe, aby nadal...
Kategorie
Szukaj na blogu
Zarchiwizowane posty
Montaż moskitier na drzwi
Moskitiery to gęste siatki montowane w oknach i drzwiach, mające na celu zapobieganie przedostawaniu się owadów do wewnątrz. Ich nazwa pochodzi od hiszpańskiego słowa mosquito, które dosłownie oznacza “komar”. To proste rozwiązanie zapewnia spokojny sen w miesiące letnie i wiosenne, kiedy to przyjemny powiew świeżego powietrza uprzyjemnia odpoczynek nocny, a uporczywe bzyczenie nie przerywa snu. Montaż moskitiery na drzwi nie przysparza zbyt wielu problemów, dzięki czemu można go wykonać samodzielnie lub z pomocą fachowców. Jak zamontować moskitierę na drzwi? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w poniższym tekście.
Wielość rodzajów moskitier na drzwi
Moskitiery okienne i drzwiowe różnią się pomiędzy sobą przede wszystkim budową i funkcjonalnością. Moskitiery na okna mogą przyjmować formę ramy. Siatka może być mocowana na rzepy albo rolowana, podobnie jak rolety. Moskitiery na drzwi dostępne są w wielu wariantach. Jeśli zastanawiasz się, która z nich będzie najlepsza, to pokrótce przedstawiamy ich charakterystykę. Moskitiera plisowana to wersja przeznaczona na drzwi tarasowe i balkonowe. Ma ona postać harmonijki na ramce, która rozwija się i zwija w systemie przesuwnym. Można ją złożyć na dzień, kiedy często korzysta się z drzwi balkonowych, aby nie przeszkadzała. Na noc natomiast rozłożyć, aby skutecznie chroniła przed insektami. Nie zajmuje ona dużo miejsca ani na zewnętrznej, ani na wewnętrznej stronie, co jest zdecydowaną zaletą tego rozwiązania. Moskitiera drzwiowa otwierana jest to model ramkowy z zawiasami, montowany w otworze drzwi. Instalacja tego rozwiązania jest zazwyczaj przeprowadzana przez specjalistyczne firmy, aby było idealnie dopasowane do wymiarów konkretnego otworu drzwiowego. Zdecydowaną zaletą tego modelu jest solidność wykonania, wieloletnia trwałość i funkcjonalność. Moskitiera działa jak dodatkowe drzwi, które po zamknięciu są całkowicie szczelne i nie dopuszczają do przedostawania się owadów do wewnątrz pomieszczenia. Najprostszym i najbardziej rozpowszechnionym rozwiązaniem jest moskitiera wisząca z obciążeniem lub magnesem. W tym wypadku siatka może być montowana samodzielnie. Składa się ona z dwóch lub kilku części, zawieszanych w taki sposób, aby nachodziły na siebie, tworząc zakładki. Ułatwia to przechodzenie, jednakże nie zapewnia pełnej szczelności. Czasem wystarczy silniejszy podmuch wiatru, aby części moskitiery poruszyły się i wpuściły niechcianych gości do środka. Zastosowanie obciążenia ma za zadanie stabilizację materiału, natomiast magnes zapewnia jeszcze lepsze przyleganie siatki do ramy drzwiowej.
Jakie korzyści płyną z montowania moskitier na drzwi?
Moskitiery, podobnie jak wiele innych rzeczy, mają zalety i wady. Największą wadą jest to, że mogą one utrudniać mycie szyb czy wychodzenie na zewnątrz przez drzwi. Jednakże w tym wypadku przeważają względy funkcjonalne. Moskitiery są chętnie stosowane zarówno w blokach, jak i domach mieszkalnych. Jakie zatem zalety mają moskitiery montowane na drzwi? Po pierwsze, tworzą skuteczną ochronę przed insektami. Gęsta siatka zapobiega wpadaniu much, komarów, ciem czy pszczół do środka. Kolejną zaletą jest to, że gęsta siatka ogranicza przedostawanie się pyłków roślinnych do mieszkania, co z pewnością docenią wszyscy alergicy. Po trzecie, moskitiery wpisują się w trend Eko, ponieważ stanowią mechaniczną barierę, nie ma konieczności stosowania chemikaliów przeznaczonych do zwalczania owadów. Jest to zdrowe i bezpieczne rozwiązanie, które działa bezawaryjnie przez wiele lat. Mocna i odporna na działanie zmiennych czynników atmosferycznych siatka jest łatwa w czyszczeniu, gdyż wystarczy ją przemyć wodą z dodatkiem mydła lub detergentów przeznaczonych do tego celu. Moskitiery można łatwo zakładać i zdejmować, zgodnie z zapotrzebowaniem.
Podsumowując, jeśli nadal zastanawiasz się, czy moskitiera na drzwi balkonowe lub tarasowe jest dla Ciebie, to podpowiadamy, że to najlepsze i najzdrowsze rozwiązanie, zapewniające spokojny sen w gorące noce. Poza tym sposób, jak zamontować moskitierę na drzwi, okaże się nieskomplikowany, co jeszcze bardziej powinno przekonać Cię do zakupu.
Jak zamontować moskitiery na drzwi, aby spełniały swoją funkcję?
Moskitiery na drzwi montowane na rzepy można zakładać samodzielnie, gdyż nie wymagają one użycia specjalistycznych narzędzi. Wystarczy dokładnie oczyścić i odtłuścić ramę, a następnie przystąpić do przyklejania taśmy z rzepami. Należy to zrobić bardzo precyzyjnie, wzdłuż całej długości ramy górnej, dolnej i boków. Na podłodze należy rozłożyć siatkę i dociąć ją do odpowiednich rozmiarów. Na koniec siatkę napiąć i przyłożyć do otworu drzwiowego, dociskając do rzepów. Czynność rozpoczynamy od jednego z górnych narożników ościeżnicy i dociskamy na całym obwodzie ręką lub za pomocą specjalnego przyrządu, który zazwyczaj jest umieszczony w zestawie. Jeśli po zamontowaniu po bokach pozostał nadmiar siatki, można go z łatwością odciąć nożykiem lub nożyczkami.
W przypadku montażu moskitiery na zawiasach konieczne będzie użycie wiertarki, wkrętarki czy śrubokrętu. Montaż można zlecić profesjonalistom lub wykonać go samodzielnie. Nie jest aż tak bardzo skomplikowany, więc powinieneś sobie z tym bez problemu poradzić. Zacznij od zapoznania się z instrukcją montażu dołączoną przez producenta. Następnie drzwi należy przystawić do futryny w taki sposób, aby równomiernie na nią zachodziły na całym obwodzie. Do montażu niezbędny będzie także ołówek, dzięki któremu zaznaczysz położenie podstawy zawiasów na futrynie. Wyjmij metalowe bolce z podstawy zawiasów i przyłóż je do wyznaczonych obrysów. Następnie ołówkiem zaznacz miejsca, w których będą montowane wkręty. W kolejnym kroku będziesz musiał wywiercić odpowiednie otwory umożliwiające przykręcenie podstawy zawiasów do futryny. Po wykonaniu tej czynności należy założyć moskitierę drzwiową, wsunąć metalowe bolce i zamocować ją na zawiasach. Całość wystarczy teraz tylko przykręcić, a na koniec przykręcić blaszki magnetyczne na drugiej stronie futryny.
Co zrobić przed przystąpieniem do montażu moskitiery na drzwi?
Zanim przystąpisz do montażu moskitiery na drzwi, koniecznie musisz dokonać odpowiednich pomiarów. W jaki sposób to zrobisz, zależy przede wszystkim od wybranego rodzaju moskitiery. Niektóre bardziej skomplikowane układy wymagają działania profesjonalistów, gdyż nie wystarczy samo zmierzenie otworu drzwiowego, ale także grubości profilu oraz określenie jego kształtu. Aby uniknąć błędów, lepiej skorzystać z pomocy firmy zajmującej się produkcją moskitier na wymiar. W przypadku moskitier montowanych na rzepy lub z obciążnikami sprawa wygląda zupełnie inaczej. Pomiaru możemy dokonać za pomocą sztywnej miarki, mierząc szerokość i wysokość otworu drzwiowego. Przy czym do uzyskanych wyników warto dodać kilka centymetrów, dzięki którym będzie można zaczepić rzepy lub magnes. Tego typu moskitiery można także samodzielnie przycinać. Modele montowane na zawiasach wymagają wymierzenia światła ramy okiennej. Należy tego dokonać od wnętrza pomieszczenia przy otwartych drzwiach, zarówno w poziomie, jak i w pionie. Do uzyskanych pomiarów należy dodać około 30-40 mm zapasu. Aby te pomiary były wiarygodne, ościeżnica drzwi na obwodzie musi być widoczna z muru. W innym przypadku pomiaru powinien dokonać pracownik firmy, w której zamierzasz kupić moskitierę. Podczas zamawiania moskitiery z zawiasami zwróć też uwagę na podanie wysokości, na której będzie znajdować się poprzeczka, gdyż powinna się ona pokrywać z poprzeczką drzwi balkonowych. Jeśli zamierzasz zamontować moskitierę na rzepy, to zanim przystąpisz do montażu, powinieneś pamiętać o dokładnym umyciu ramy okiennej i odtłuszczeniu jej benzyną, acetonem czy denaturatem. Tak dokładnie oczyszczona, a następnie osuszona powierzchnia zapewnia precyzyjne przyleganie rzepów do ramy drzwiowej, co ma zdecydowany wpływ na trwałość i skuteczność montażu. Jeśli taśma samoklejąca będzie przylegać do tłustej, brudnej powierzchni, to niemal natychmiast odklei się i nie będzie spełniać swoich podstawowych funkcji, czyli skutecznie chronić przed insektami.
Powiązane posty
-
Jak zmierzyć roletę mini
Opublikowano w: Rolety2024-11-07Zobacz jak łatwo zmierzyć nasze rolety mini. Włącz film a następnie weź miarę i do dzieła :)Czytaj więcej -
Rolety czy żaluzje - co wybrać?
Opublikowano w: Rolety2024-11-07Zastanawiasz się, co będzie lepszym rozwiązaniem do zasłonięcia okien – rolety czy żaluzje? W tym artykule...Czytaj więcej -
Typy montażu rolet wewnętrznych
Opublikowano w: Rolety2024-11-07Rolety wewnętrzne to świetny sposób na to, żeby dodać wnętrzom charakteru, osłonić pomieszczenie przed nadmiernym...Czytaj więcej -
Wybieramy rolety do kuchni
Opublikowano w: Rolety2024-11-07Wybór odpowiednich rolet do kuchni może wydawać się wyzwaniem, ale z naszymi poradami stanie się to znacznie...Czytaj więcej -
Jak kupić rolety przez internet?
Opublikowano w: Rolety2024-11-07Rolety wewnętrzne to świetny sposób na estetyczne i funkcjonalne zaaranżowanie przestrzeni okiennej. Jest to również...Czytaj więcej
check_circle
check_circle
Zapisz produkty na liście życzeń aby kupić je później lub udostępnić!
Zostaw komentarz