Nie ma takiego pomieszczenia, do którego nie dobierzesz skutecznej, a przy tym estetycznej rolety. Ale – spośród...
-
MenuBack
-
Rolety dzień i noc
-
-
Dzień i noc
-
-
w kasecie płaskiej
-
-
dzień i noc w kasecie przestrzennej
-
-
dzień i noc podgumowane
-
-
Rolety mini
-
-
mini dzien noc
-
-
mini standard
-
-
mini bo
-
-
mini bo
-
-
Rolety w kasecie
-
-
Rolety w kasecie z tkaniną Dzień i Noc
-
-
Rolety w kasecie materiałowe
-
-
Rolety w kasecie z tkaniną podgumowaną
-
-
Rolety w kasecie z tkaniną THERMO
-
-
Plisy
-
-
Plisy okienne na wymiar
-
-
Plisy z tkaniną podgumowaną
-
-
Plisy na okna dachowe
-
- Moskitiery ramkowe
- Jak montować
- Blog

Ostatnie posty
-
Czym różnią się od siebie rodzaje rolet?
-
Jakie będą najlepsze rolety do salonu?2025-06-18
W końcu! Twoje okna są wstawione, ściany pomalowane, zostało już tylko…dobranie zasłon na okna. Padło na rolety?...
-
Osłony okienne w przestrzeni coworkingowej – jak wpływają na produktywność?2025-06-16
Odpowiednie osłony okienne mają istotny wpływ na jakość pracy we współczesnej przestrzeni coworkingowej. W niniejszym...
-
Rolety i plisy w domach pasywnych – jak pomagają w oszczędzaniu energii?2025-06-16
Energooszczędne rozwiązania w domach zyskują na popularności, a rolety i plisy odgrywają w tym dużą rolę. W naszym...
-
Jak rolety i plisy wpływają na akustykę wnętrza?2025-06-16
Hałas dochodzący z zewnątrz to problem, który dotyka wielu z nas. Nawet w domowym zaciszu dźwięki ulicy, sąsiadów czy...
-
Rolety i plisy a oświetlenie wnętrza – jak regulować natężenie światła?2025-06-16
Rolety i plisy to coraz bardziej popularne rozwiązania, dzięki którym możemy nie tylko chronić się przed nadmiernym...
-
Jak rolety mogą wpłynąć na jakość snu?2025-06-16
Sen ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i codzienne funkcjonowanie. W dzisiejszych zabieganych czasach coraz więcej...
-
Jakie rolety sprawdzą się w mieszkaniu na parterze?2025-06-16
Mieszkanie na parterze jest związane często z większą potrzebą prywatności. Rolety będą doskonałym rozwiązaniem,...
-
Rolety a przestrzeń – jak optycznie powiększyć wnętrze?2025-06-16
Rolety, choć często pomijane w urządzaniu niewielkich przestrzeni, mogą optycznie powiększyć wnętrze, a ich wybór,...
-
Jakie plisy i rolety pasują do różnych stylów wnętrzarskich?2025-06-16
Dobór odpowiednich plis i rolet może znacząco wpłynąć na wystrój każdego wnętrza. Niezależnie od tego, czy wolisz...
Kategorie
Szukaj na blogu
Zarchiwizowane posty
Jak złożyć moskitierę?
Jeśli nie wiesz, jak złożyć moskitierę, to zapraszamy do lektury! Stosowanie moskitier w dzisiejszych czasach stało się niezwykle popularne, ponieważ jest to jeden z najskuteczniejszych sposobów zapobiegania wlatywaniu owadów do mieszkania. Nie wymaga stosowania szkodliwych środków chemicznych. Nie zabija też owadów. Moskitiera, w miesiącach wiosennych i letnich, to udogodnienie, które docenią wszyscy domownicy. Przed wyborem rodzaju warto zapoznać się z ofertą, aby zdecydować się na model, który sprosta Twoim oczekiwaniom. Dużą zaletą moskitier jest ich łatwy montaż i demontaż – można wykonać je samodzielnie. Aby to zrobić nie potrzeba specjalistycznych narzędzi. Nie jest to czynność czasochłonna. Czym właściwie jest moskitiera? To zasłona z gęstej siatki zakładana na otwory okienne i drzwiowe. Może być także zawieszona nad łóżkiem w postaci baldachimu.
Poznaj zalety korzystania z moskitier
Nie ma, co ukrywać, że posiadanie moskitier ma niemal same plusy. W gorące noce można bezpiecznie spać przy otwartym oknie, bez obawy o ugryzienia czy uporczywe bzyczenie. Są one zwłaszcza przydatne w przypadku, gdy nie posiadasz klimatyzacji i jedyną ochłodę w upalne dni przynosi powiew świeżego powietrza z zewnątrz. Spanie przy otwartych oknach jest bardzo przyjemne oraz zdrowe, jednakże owady wpadające do wewnątrz mogą zakłócić sen. Pierwszą i podstawową zaletą moskitier jest bariera nie do pokonania przez owady. Żaden komar, mucha, ćma czy osa nie dostanie się do środka. Dodatkową zaletą jest to, iż gęsta siatka ogranicza wpadanie pyłków roślinnych do mieszkania, co szczególnie docenią osoby cierpiące na alergię. Moskitiery są ekologiczne, gdyż nie ma konieczności stosowania szkodliwych środków chemicznych przeznaczonych do zwalczania owadów. Ponadto są także ekonomiczne, ponieważ służą przez długie lata bez większych problemów. Modele charakteryzujące się wyjątkową wytrzymałością są odporne na działanie zmiennych czynników atmosferycznych, a ich czyszczenie nie nastręcza zbyt wielu problemów. Montaż moskitiery jest bardzo prosty i można go wykonać samodzielnie. Podobnie rzecz się ma z jej złożeniem. Podsumowując, moskitiera jest najlepszym rozwiązaniem, które zapewnia zdrowy i spokojny sen wszystkim domownikom.
Przedstawiamy różne modele moskitier
Obecnie na rynku dostępnych jest wiele modeli rolet, stosowanych zarówno na okna, jak i na drzwi balkonowe czy tarasowe. Do najczęściej wybieranych należą moskitiery mocowane na rzepy, które są wykonane z trwałych materiałów gwarantujących wieloletnią satysfakcję z użytkowania. Pasek z rzepem nakleja się na ramę okienną, a samą siatkę dociska do niego i docina dokładnie pod wymiar okna. Zaletą tego rozwiązania jest przystępna cena, a także możliwość dopasowania do indywidualnych wymiarów okna. Niestety z czasem rzepy mogą stracić swoją przyczepność, co może prowadzić do odczepiania się moskitiery.
Modele ramkowe to zdecydowanie trwalsze rozwiązanie, które wymaga inwazyjnego montażu. Siatka rozpięta jest na specjalnej ramce wyposażonej w zaczepy. Jest to niezawodny sposób ochrony przed owadami, który posłuży przez wiele lat. Ramka może być kolorystycznie dobrana do ramy okiennej, aby zwiększyć estetykę aranżacji. Przy tego typu moskitierach ważne jest dokładne wymierzenie okna, gdyż nawet drobne błędy mogą spowodować, że nie będzie spełniać ona swojej funkcji.
Moskitiery rozwijane, podobnie jak klasyczne rolety, składają się z kasetki oraz prowadnic. Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie, dzięki któremu moskitiery można składać i rozkładać zgodnie z potrzebami domowników. Idealnie przylegają one do okna i nie utrudniają ich mycia. Niestety ta propozycja jest dość droga i musi być wykonana przez specjalistyczne firmy.
Moskitiery na drzwi balkonowe mogą przyjmować formę wiszącą z obciążeniem lub magnesem, co stanowi proste rozwiązanie przeciwko komarom i innym owadom. Moskitiera drzwiowa otwierana ma formę drzwi na zawiasach i nie utrudnia ona dostępu do wnętrza i na zewnątrz. Po zamknięciu jest całkowicie szczelna, a solidne wykonanie zapewnia jej wieloletnią trwałość.
Moskitiery plisowane to harmonijka na ramce, która rozwija się w systemie przesuwnym. Nie zajmuje dużo miejsca, co jest zdecydowaną zaletą tego rozwiązania. Moskitiery różnią się pomiędzy sobą także kolorami, ale ich wybór w tym wypadku dyktują indywidualne względy estetyczne.
Sposoby montażu moskitier w oknach i drzwiach balkonowych
Moskitiery w oknach i drzwiach balkonowych ze względu na wybrany rodzaj mogą być montowane na różne sposoby. Jednym z nich są moskitiery na rzepy, czyli najprostszy z możliwych montaży. Możesz go wykonać całkowicie samodzielnie w bardzo krótkim czasie. Po pierwsze należy odtłuścić i umyć ramę drzwiową, aby samoklejąca taśma z rzepami szczelnie przylegała do całej długości ramy górnej, dolnej i boków. Ma to kluczowe znaczenie dla jej trwałości i wytrzymałości. Następnym krokiem jest odpowiednie przycięcie siatki osłonowej do wymiarów otworu drzwiowego. Na koniec siatkę należy lekko napiąć i przyłożyć do otworu, dociskając ją do rzepa. Czynność tę należy rozpocząć od jednego z górnych narożników ościeżnicy. Po założeniu siatka powinna być równo naciągnięta i napięta na całej powierzchni. Jest to bardzo ważne, gdyż zwiększa to ochronę przed insektami w domu. Dociskać można siatkę ręką lub dołączonym do zestawu specjalnym plastikowym przyrządem. Jeśli po zakończeniu montażu po bokach pozostaje nadmiar siatki, można go z łatwością dociąć nożykiem lub nożyczkami.
Inaczej wygląda montaż moskitier ramkowych. Na początku należy zapoznać się z instrukcją montażu dołączoną przez producenta. Może okazać się niezbędne docięcie ramy do wymiaru okna, a potem zamontowanie jej za pomocą łączników kątowych. Następnie należy dociąć siatkę do odpowiednich wymiarów i rozłożyć ją na ramce, wciskając w gumową uszczelkę. Całość mocowana jest na ościeżnicy za pomocą zawiasów połączonych z uchwytami. Aby je zamocować na ramie okiennej, trzeba wywiercić odpowiednie otwory, natomiast uchwyty dokręcić śrubami stabilizującym. Ostatnią czynnością jest nałożenie ramki z moskitierą na zawiasy, uregulowanie jej i dokręcenie śrubą regulującą. W przypadku montażu moskitier roletowych niezbędna może okazać się pomoc pracowników firmy zajmującej się produkcją lub innych fachowców. Montaż prowadnic i kasety powinien być wykonany precyzyjnie, aby zapewnić wieloletnią satysfakcję z użytkowania.
W jaki sposób złożyć moskitierę?
Składanie moskitiery nie nastręcza problemów, a może przyczynić się do wydłużenia ich żywotności. W praktyce często zapomina się o ściągnięciu moskitier. Jeśli jednak masz możliwość zdjęcia moskitiery na zimę, to lepiej to zrobić. Wilgoć lub krople deszczu osadzające się na delikatnej siatce w ujemnej temperaturze zamarzają, co może doprowadzić do jej zniszczenia, utraty przez nią pierwotnej elastyczności i sprężystości. Siatka będzie wówczas gorzej naciągnięta, a z czasem może się przetrzeć i pękać. Jeśli posiadasz trwale zamontowane moskitiery rolowane, to nie masz możliwości ściągnięcia ich na zimę, ale zanim spadnie pierwszy śnieg, warto pamiętać o tym, aby zwinąć je do kasety. Tak zabezpieczone siatki z pewnością nie ulegną uszkodzeniu, dzięki czemu będziesz się mógł z nich cieszyć przez długie lata. Moskitiery na ramach również można zdjąć i przechowywać, na przykład w piwnicy czy na strychu. Nie stanowi to najmniejszego problemu, a może znacząco wpłynąć na żywotność tego produktu. Moskitiery narażone są na zanieczyszczenia spowodowane kurzem czy niezbyt czystym powietrzem. W okresie jesienno-zimowym powietrze jest zdecydowanie bardziej zanieczyszczone, więc moskitiera będzie narażona na brud. W związku z tym, że dość gęsta siatka utrudnia czyszczenie, lepiej jest zdjąć moskitierę na zimę i uchronić się przed czasochłonnym szorowaniem. Ponadto demontaż moskitiery ułatwia zachowanie czystości. Nawet moskitiery ramkowe montowane za pomocą obrotowych metalowych haczyków łatwo można ściągnąć i wyczyścić lub zabezpieczyć po sezonie.
Powiązane posty
-
Jak zmierzyć roletę mini
Opublikowano w: Rolety2024-11-07Zobacz jak łatwo zmierzyć nasze rolety mini. Włącz film a następnie weź miarę i do dzieła :)Czytaj więcej -
Rolety czy żaluzje - co wybrać?
Opublikowano w: Rolety2024-11-07Zastanawiasz się, co będzie lepszym rozwiązaniem do zasłonięcia okien – rolety czy żaluzje? W tym artykule...Czytaj więcej -
Typy montażu rolet wewnętrznych
Opublikowano w: Rolety2024-11-07Rolety wewnętrzne to świetny sposób na to, żeby dodać wnętrzom charakteru, osłonić pomieszczenie przed nadmiernym...Czytaj więcej -
Wybieramy rolety do kuchni
Opublikowano w: Rolety2024-11-07Wybór odpowiednich rolet do kuchni może wydawać się wyzwaniem, ale z naszymi poradami stanie się to znacznie...Czytaj więcej -
Jak kupić rolety przez internet?
Opublikowano w: Rolety2024-11-07Rolety wewnętrzne to świetny sposób na estetyczne i funkcjonalne zaaranżowanie przestrzeni okiennej. Jest to...Czytaj więcej
check_circle
check_circle
Zapisz produkty na liście życzeń aby kupić je później lub udostępnić!
Zostaw komentarz