Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce.Więcej informacji można znaleźć w Informacjach o cookies

Rolety okienne montaż

Sposoby montażu rolet okiennych wewnętrznych

Funkcjonalne i piękne mieszkanie powinno być wyposażone w dobrą ochronę przeciwsłoneczną. Jednym z najlepszych rozwiązań są w tym przypadku rolety okienne. Montaż tego typu produktów wcale nie musi być inwazyjny – pod warunkiem, że wybierzemy właściwy model. Dzielimy je na kilka typów. Takie produkty różnią się przede wszystkim pod względem rodzaju materiału, z którego są wykonane. W naszej ofercie znajdziesz opcje syntetyczne oraz naturalne (lniane lub bawełniane). Możemy wybierać również spośród modeli gładkich i z nadrukowanym wzorem. Istotne jest również to, jak dużo światła przepuszczają, co będzie miało znaczenie m.in. w przypadku wyboru oprawy do charakteru danego pomieszczenia (np. do sypialni wybierzemy coś o mniejszej przepuszczalności, niż do salonu).

Rolety okienne – łatwy montaż

Znaczenie ma nie tylko to, jak wyglądają i działają rolety okienne – montaż jest równie istotną kwestią. Ma to znaczenie zwłaszcza w mieszkaniach, które są już wykończone i wolelibyśmy nie przeprowadzać w obrębie okien żadnych dużych zmian. W tym przypadku zaleca się wybór nieinwazyjnego sposobu mocowania, który nie wymaga wiercenia w ścianach, ramie okiennej czy suficie. Taki mechanizm sprawdzi się również wtedy, gdy w oknie nie ma dostatecznej przestrzeni na zamontowanie kasety lub rolki. Kaseta w tym przypadku jest przyklejana do ramy okiennej lub bezpośrednio do szyby. Powierzchnia musi być wcześniej odtłuszczona, aby wszystko doczepiło się wystarczająco dobrze.

montaż rolet

Sposoby montażu rolet okiennych – metoda inwazyjna

To nie jedyny sposób na rolety okienne – montaż rolet wewnętrznych może odbyć się również za pomocą specjalnych uchwytów, które znajdziemy przy modelach wolnowiszących, nawijanych na rolkę. Takie uchwyty nie pozostawiają żadnych śladów i są bardzo proste oraz szybkie w aplikacji. Trzecim rodzajem doczepiania tego typu produktów jest oczywiście metoda inwazyjna, czyli wymagająca użycia narzędzi pozwalających na wiercenie i przykręcanie poszczególnych elementów. Wymaga ona ingerencji w oprawę okienną, ścianę lub sufit.

To zdecydowanie najczęściej wykorzystywany sposób, zwłaszcza w mieszkaniach, które są dopiero urządzane i ingerencja w ścianę lub ramę nie będzie wiązać się z dużymi szkodami czy wysiłkiem. W przypadku gotowych okien i wnętrz, zalecamy jednak nieinwazyjnie mocować rolety okienne. Klej lub uchwyty będą równie efektywne, a przy tym znacznie mniej problematyczne.