Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce.Więcej informacji można znaleźć w Informacjach o cookies

Rolety okienne montaż

Urządzając dom czy mieszkanie, warto pomyśleć o systemie osłony okien. To nie tylko wyższy komfort ze względu na zachowanie prywatności, ale również doskonała osłona przed nadmiernym słońcem oraz wysokimi temperaturami latem. W naszym sklepie internetowym oferujemy szeroki wybór rolet o różnych właściwościach. Warto jednak pamiętać, że montaż rolety jest uzależniony od jej rodzaju. Z tego względu w przypadku braku możliwości ingerencji w ramę okienną, lepiej wybrać rolety okienne, których montaż odbywa się metodą nieinwazyjną.

Jak zamontować rolety wewnętrzne?

W naszym sklepie rozróżniamy trzy sposoby montażu rolety okiennej. W przypadku nowych lub świeżo remontowanych wnętrz warto zdecydować się na montaż inwazyjny. To metoda, która wymaga wywiercenia dziur w listwie okiennej, do których następnie mocowane są uchwyty. W przypadku wynajętych mieszkań lub niechęci do niszczenia okna można się zdecydować również na jedną z metod bezinwazyjnych. Jedna z nich to montaż rolet okiennych za pomocą specjalnych haczyków, mocowanych na ramie okna. Druga to użycie pasków samoprzylepnej taśmy, która zamocuje roletę na właściwym miejscu. Niezależnie od wybranej metody każde z tych mocowań jest bardzo solidne i zapewnia stabilne oparcie dla rolety. Wszystkie rodzaje montażu zostały szczegółowo omówione na naszym kanale na YouTube, na który serdecznie zapraszamy.

Montaż rolety mini

Rolety mini to najprostszy rodzaj osłony do zamontowania. Wyposażona jest w haczyki, które należy zawiesić na ramie otwartego okna. Zajmuje to zaledwie kilka minut i nie wymaga żadnej wiedzy technicznej. W pierwszym kroku należy wyczyścić i odtłuścić ramę okna, a następnie zawiesić na niej haczyki. Taki sposób montażu ma również dodatkową zaletę, która jest bardzo ważna w przypadku posiadania okien z wywietrznikami. Przy składaniu zamówienia wystarczy napisać w uwagach od klienta o wywietrzniku na oknie, a będzie to dla nas informacja, aby dać odpowiednio długie haczyki do rolety. W przypadku rolet z żyłkami należy przeprowadzić żyłkę przez otwór w mechanizmie, a następnie przełożyć ją przez obciążnik tkaniny. Potem u dołu okna należy przymocować klips, przełożyć przez jego otwór żyłkę i przekręcić śrubę odpowiedzialną za napięcie.

montaż rolet

Instrukcja montażu rolety dzień noc w kasecie

Montaż rolet dzień noc w kasecie zależy od jej rodzaju. W przypadku kasety przestrzennej jest to metoda nieinwazyjna. Aby przeprowadzić montaż rolety dzień i noc należy przykleić kasetę do ramy okiennej po uprzednim odtłuszczeniu powierzchni. Dzięki temu klej lepiej się zawiąże, a całość będzie bardziej stabilna. Montowanie rolety dzień noc w kasecie płaskiej wymaga użycia narzędzi. Należy usunąć zbędne zabezpieczenia i przymierzyć roletę do okna. Po ustaleniu odpowiedniej pozycji należy przykręcić ją do listwy okiennej za pomocą dołączonych wkrętów. Niezależnie od wyboru rodzaju kasety, kolejnym krokiem, aby dobrze przeprowadzić montaż żaluzji dzień noc, jest przyklejenie prowadnic po bokach okna, zaczynając od góry. Jeśli listwy nie są proste, przed montażem prowadnic należy przykleić profil wyrównujący. Ostatnim krokiem jest założenie ograniczników na łańcuszku regulującym, zarówno w dolnej, jak i górnej pozycji rolety.

Montaż rolet plisy

Plisy okienne to rodzaj osłony, która jest dostępna zarówno do standardowego montażu, jak i metody bezinwazyjnej. W obu metodach montaż rolety okiennej typu plisy rozpoczyna się od założenia uchwytów na roletę. W metodzie inwazyjnej kolejnym krokiem jest montaż zatrzasków do listwy przyszybowej pod kątem 90 stopni. Należy pamiętać, by dobrać odpowiedni rodzaj zatrzasku, dopasowany do kształtu listwy. Następnie trzeba założyć na zatrzaski mocowania rolety. Należy zwrócić uwagę, by nie były one splątane. Po tym kroku można zdjąć zabezpieczenie rolety. Plisy są gotowe do użycia. W przypadku montażu bezinwazyjnego zamiast wkręcania zatrzasków można zamontować na ramie okiennej haczyki, które będą podtrzymywały cały mechanizm rolet plisowanych. Kolejne kroki pozostają bez zmian.