Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce.Więcej informacji można znaleźć w Informacjach o cookies

Plisy okienne

Pokaż:
Sortuj według:

Nie wiesz jak dokonać pomiaru okna pod roletę? Zachęcamy do zapoznania się z filmikami: - pomiar okna pod montaż standardowy ☛ Jak mierzyć? - pomiar o..

Już od: 94.25zł Cena netto: 76.63zł

Nie wiesz jak dokonać pomiaru okna pod roletę? Zachęcamy do zapoznania się z filmikiem ☛ Jak mierzyć?Masz problem z zamontowaniem rolety? Polecamy obe..

Już od: 110.70zł Cena netto: 90.00zł

Nie wiesz jak dokonać pomiaru okna pod roletę? Zachęcamy do zapoznania się z filmikami: - pomiar okna pod montaż standardowy ☛ Jak mierzyć? - pomiar o..

Już od: 77.90zł Cena netto: 63.33zł

Roleta plisowana do okna dachowego DUO Thermo Nowość

Nie wiesz jak dokonać pomiaru okna pod roletę? Zachęcamy do zapoznania się z filmikiem ☛ Jak mierzyć?Masz problem z zamontowaniem rolety? Polecamy obe..

Już od: 77.90zł Cena netto: 63.33zł

Nie wiesz jak dokonać pomiaru okna pod roletę? Zachęcamy do zapoznania się z filmikami: - pomiar okna pod montaż standardowy ☛ Jak mierzyć? - pomiar o..

Już od: 87.74zł Cena netto: 71.33zł

Roleta plisowana do okna dachowego Melange Thermo Nowość

Nie wiesz jak dokonać pomiaru okna pod roletę? Zachęcamy do zapoznania się z filmikiem ☛ Jak mierzyć?Masz problem z zamontowaniem rolety? Polecamy obe..

Już od: 87.74zł Cena netto: 71.33zł

Roleta plisowana zaciemniająca SOFT Nowość

Uwaga! Z przykrością informujemy, że stosowane przez nas dotychczas tkaniny Blackout (3001, 3003, 3004, 3005) zostały chwilowo wycofane z oferty. ..

Już od: 94.25zł Cena netto: 76.63zł

Roleta plisowana do okna dachowego zaciemniająca SOFT Nowość

Uwaga! Z przykrością informujemy, że stosowane przez nas dotychczas tkaniny Blackout (3001, 3003, 3004, 3005) zostały chwilowo wycofane z oferty. ..

Już od: 94.25zł Cena netto: 76.63zł

Rolety plisowane określane również jako plisy okienne, stanowią niezwykle nowoczesny rodzaj osłon na okno. Cieszą się dużą popularnością ze względu na ich uniwersalność, ponieważ pasują idealnie do wielu wnętrz i różnych aranżacji. Rolety plisowane są odpowiednie dla wszystkich rodzajów okien w tym także dachowych. Te wyjątkowe osłony okienne mogą być wykonane na wymiar, dzięki czemu nie ma znaczenia rozmiar okna w danym pomieszczeniu. Dodatkowo plisy doskonale chronią przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym i umożliwia dowolną regulację stopnia przyciemnienia danego pomieszczenia. Atrakcyjna cena według wymiaru to kolejna zaleta, jaką posiadają niezwykle funkcjonalne plisowane rolety dostępne w naszym sklepie rolety24.net.pl

Funkcjonalne i modne plisy okienne

Znajdujące się w ofercie plisy materiałowe to doskonały sposób, aby zapewnić w każdym wnętrzu prywatność. Te osłony okienne chronią przed niechcianymi spojrzeniami przechodniów i sąsiadów. O ich niezwykłej funkcjonalności świadczy również bardzo prosty montaż oraz możliwość praktycznie bezproblemowego ich wyczyszczenia. Plisy okienne są wysoce odporne na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, a także blaknięcie spowodowane działaniem promieni słonecznych. Rolety plisowane są nie tylko funkcjonalne, ale również stanowią efektowny dodatek wizualny dla każdego wnętrza. Bogata oferta tkanin i kolorów sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie, dzięki czemu nasze rolety plisowane będą współgrać z pozostałymi elementami wystroju salonu, sypialni, a nawet kuchni.

Jakie są konkretne rodzaje plis okiennych?

Wyróżnia się kilka rodzajów plis okiennych. Niebanalnym i często wybieranym rozwiązaniem są rolety plisowane zaciemniające na okna dachowe. Ich konstrukcja opiera się na prowadnicach, do których zamontowany jest materiał podgumowany, nieprzepuszczający światła. Jest to idealne rozwiązanie do zaciemnienia pokoju. To, co wyróżnia plisy okienne to cena podana według wymiaru oraz ich niezwykle oryginalny design. W ofercie znajdują się także modele klasyczne do okien pionowych, które będą idealne do każdego mieszkania i domu. Nasi producenci zadbali również o to, aby klienci mogli zakupić również harmonijki do okien dachowych wyróżniające się specjalną konstrukcją.

Plisy na okna fantastycznie pasują do każdego wnętrza

Jeżeli poszukujesz rolet do salonu, pokoju dziecięcego lub dziennego warto zastanowić się nad wybraniem osłon okiennych w jasnych kolorach. W takich pomieszczenia dobrze będą prezentować się rolety plisowane w kolorze pomarańczowym, żółtym lub beżowym. Te ostatnie stanowią najbardziej bezpieczną propozycję, która będzie dobrze prezentować się w każdej aranżacji. Do pokoju dziecięcego sprawdzą się rolety harmonijki w kolorze zielonym lub niebieskim. Tego typu kolorystyka jest idealna również do pomieszczeń biurowych, gdyż spokojny kolor zielony pozwala oczom odpocząć. Plisy na okna to także świetna propozycja do łazienek, w tym przypadku można wybrać osłony okienne w odcieniach błękitu, gdyż będą prezentować się doskonale z armaturą sanitarną.

Dlaczego jeszcze warto wybrać plisy okienne?

Plisy okienne to modne zasłony, które są wykonane z wysokiej jakości materiału zwiniętego w harmonijkę. W związku z tym bardzo często określa się je jako rolety harmonijki. To doskonały sposób na przyciemnienie wnętrza. Dzięki swojemu designowi stanowią również świetną dekorację. Do zalet, jakie niosą ze sobą rolety plisowane, z pewnością można zaliczyć możliwość dostosowania stopnia przyciemnienie wnętrza, zapobieganie powstawaniu refleksów światła na ekranach komputerów przy jednoczesnym pozostawieniu odpowiedniej ilości światła np. do czytania. Plisy okienne dają możliwość precyzyjnego przesłonięcia fragmentu okna na jego dowolnej wysokości. Dzięki temu masz możliwość zasłonięcia tej części okna, przez którą do wnętrza pomieszczenia wpadają drażniące promienie słoneczne.

Plisy na okna umożliwią Ci świetną regulację światła

Roleta harmonijkowa posiada mechanizm, który sprawia, że możliwe jest rozsuwanie i zsuwanie harmonijek, dając tym samym możliwość regulacji dostępu światła i dostosowanie stopnia zaciemnienia pomieszczenia do indywidualnych potrzeb. Plisy okienne posiadają dodatkowo funkcję termoizolacyjną, ponieważ odbijają promienie słoneczne w okresie letnim, natomiast w ciągu zimy zatrzymują ciepło. Zamontowanie plis okiennych zwiększa również prywatność w danym pomieszczeniu, gdyż zabezpiecza wnętrze przed wzrokiem przechodniów i sąsiadów. Im grubszy jest sam zastosowany w roletach okiennych materiał, tym większą prywatność zapewniają dane modele. Jest to niezwykle ważne w przypadku takich pomieszczeń jak łazienka. Zaletą rolet plisowanych jest ich kompaktowa budowa, które daje możliwość otwarcia okna na całą szerokość.

Zwykłe i zaciemniające rolety plisowane

Decydując się na zakup zwykłych rolet plisowanych, musisz wiedzieć, że wpuszczają one do wnętrza więcej światła niż w przypadku zaciemniających osłon okiennych. W związku z tym mogą nie spełnić swoich funkcji w sypialni, pokoju dziecięcym lub innym pomieszczeniu zlokalizowanym od strony południowej. Zwykłe rolety plisowane są wykonane z tkaniny rozpraszającej światło, dlatego też przepuszczają większą ilość światła, jednak posiada ono mniejsze natężenie. Rolety plisowane zaciemniające są podgumowane, w związku z czym przepuszczają znacznie mniejszą ilość światła, niż w przypadku osłon zwykłych. Jest to idealne rozwiązanie do sypialni i pomieszczeń zlokalizowanych od strony południowej, które narażone są na silne promieniowanie słoneczne. Zastosowanie zaciemniających rolet to gwarancja spokojnego snu i relaksu.

Rolety plisowane, czyli gwarancja prywatności i wysokiego komfortu użytkowania

Rolety plisowane stanowią doskonałe rozwiązanie dla osób poszukujących nowoczesnych i wygodnych w użytkowaniu osłon okiennych na okna kwadratowe i prostokątne o dowolnym wymiarze. Możliwość wyboru koloru tkaniny plisowanej pozwala na dostosowanie rolety do indywidualnych potrzeb. Plisy okienne umożliwiają stworzenie niepowtarzalnej atmosfery w każdym pomieszczeniu. Specjalna konstrukcja umożliwia zatrzymanie plis w dowolnym miejscu okna. Taki system pozwala na wpuszczenie do wnętrza pomieszczenia dowolnej ilości światła. Tego typu osłony okienne zapewniają prywatność bez konieczności zasłaniania całej powierzchni okna. Wytrzymała konstrukcja i zastosowanie niezawodnego systemu montażu nie wpływa w żaden sposób na ograniczenie swobody otwierania okien. Zastosowanie w roletach plisowanych na okna dachowe estetycznie wyglądających prowadnic stanowi gwarancję stabilności i sztywności plisy.

Jak montowane są plisy?

Rolety plisowane różnią się od siebie nie tylko kolorystyką, ale również sposobem montażu. Dużym zainteresowaniem cieszą się rolety bezinwazyjne, niewymagające wiercenia otworów. Ich montaż polega na zamocowaniu rolet przy pomocy haczyków. Drugim rodzajem rolet plisowanych są te montowane do listwy przyszybowej. Wymagają one wywiercenia otworów. Taki montaż sprawia, że plisa znajduje się blisko szyby, dzięki czemu można swobodnie otwierać okno. Rolety plisowane mogą być także montowane z prowadnicami. Jest to idealne rozwiązanie dla okien dachowych, gdyż ich zadaniem jest utrzymanie rolety w pożądanym położeniu. Jest to inwazyjny sposób montażu.

Jak zwijają się rolety plisowane?

Rolety plisowane mogą być zwijane od góry, jak i od dołu, a ich funkcjonalność jest niemal identyczna. Różnica pomiędzy tymi dwoma sposobami zwijania polega na tym, że rolety zwijane w ten sposób dają możliwość przysłonięcia dowolnego fragmentu okna. Dzięki temu istnieje możliwość wyeliminowania drażniącego promieniowania słonecznego, które może powodować refleksy światła na monitorze. Plisy zwijane obustronnie sprawdzą się w pomieszczeniach biurowych, a także domowych. Ze względu na różnorodność rolet plisowanych przed dokonaniem ich zakupu warto ocenić stopień nasłonecznienia danego wnętrza. Czynnikiem, który definiuje zakup, jest przede wszystkim wymiar okna.


Uwaga!
- nie gwarantujemy tej samej kolorystyki tkanin w zamówieniach składanych w różnym czasie;
- zdjęcia nie odzwierciedlają rzeczywistych kolorów materiałów, zamówiona tkanina może różnić się od tej przedstawionej na zdjęciach;
- pomiarów należy dokonywać przy pomocy miary stalowej, zwijanej.