Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce.Więcej informacji można znaleźć w Informacjach o cookies

Roleta Mini Dzień i Noc, Ciemny fiolet, Na wymiar

  • Kod produktu: mini DiN
  • Dostępność: W magazynie

Dostępne opcje

Roleta Mini Dzień i Noc, Ciemny fiolet, Na wymiar

Osłony okienne to obecnie bardzo popularne produkty, mające na celu podwyższenie poziomu naszego komfortu i zapewnienie nam prywatności. Współczesne rolety mają wiele zadań, a jednym z nich jest właśnie ochrona przed słońcem. W naszej ofercie mamy szeroką gamę rolet różnokolorowych oraz produkowanych z różnych materiałów. Można wybrać nie tylko dowolny materiał czy kolor, ale także dobrać szerokość oraz długość naszej rolety. To szczególnie istotne dla osób, które mają niewymiarowe okna. Rolety mogą mieć nie tylko różne wymiary, ale różnią się między sobą sposobem montażu - od prostego po bardziej skomplikowany oraz sposobem ich zwijania. Żaluzje uznaje się za najstarszą metodę zasłaniania i zaciemniania okien. Nie pojawiły się one od razu wraz z narodzinami okien, częściowo być może dlatego, że pierwsze znane okna powstały w czasach starożytnych i były tylko prostymi szczelinami w grubych murowanych ścianach, mającymi na celu wpuszczać świeże powietrze i światło, a także umożliwiać mieszkańcom dostrzeżenie zbliżających się wrogów.

Kiedyś sprężyna, dziś koraliki

W roku 1867 Amerykanin niemieckiego pochodzenia wynalazł zwijacz. Wraz ze zwijaczami, poruszanymi na dół lub do góry, dekorator otrzyma każdorazowo odpowiednie instrukcje obsługi, zawierające dokładne wskazania dotyczące wbijania wsporników, naciągania sprężyny i osadzania zapadek hakowych. W zamówieniu należy podać, czy chodzi o zwijacz działający w kierunku na dół czy do góry. Nasze rolety mają nie tylko prosty sposób zwijania i rozwijania. Możemy je również montować w sposób nieinwazyjny, a to oznacza zero kłopotów przy zakładaniu ich. Ponadto, gdy przeprowadzamy się do innego mieszkania możemy bez problemu wymontować nasze rolety i zabrać je ze sobą. Pod warunkiem, że nadal odpowiada nam kolor oraz wymiar. Rolety na wymiar mają wiele zalet. Po pierwsze możemy je idealnie dopasować do okna i cieszyć się przyjemnym chłodem. Rolety mini dzień noc są stworzone z takiego materiału, który łatwo się czyści i nie brudzi.

Nowoczesne podejście

Początkowo największą popularność zyskały rolety opuszczające się pod własnym ciężarem, dopiero potem wprowadzono do nich mechanizm sprężynowy. Rolety w niego wyposażone posiadały blokady, z pomocą których można było je zastopować. Do zmiany tej technologii doszło dopiero w latach 70., kiedy wprowadzono rolety okienne z bocznym łańcuszkiem koralikowym. Mechanizm ten, ze względu na swoją prostotę, szybko wyparł mechanizm sprężynowy i jest używany w produkcji rolet aż do dziś. W naszych roletach na dzień i na noc właśnie wykorzystujemy tego typu mechanizm. Jest bardzo praktyczny i komfortowy w codziennym użytkowaniu. Co ciekawego, z roku na rok rośnie zainteresowanie nimi i coraz więcej osób wybiera je zamiast firanek i zasłonek.

Jak zmierzyć roletkę?

 

Jak zamontować roletę mini dzień i noc?

 

Etykiety: D07 - Śliwka