Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce.Więcej informacji można znaleźć w Informacjach o cookies

Roleta Mini Dzień i Noc, Czerwona, Na wymiar

  • Kod produktu: mini DiN
  • Dostępność: W magazynie

Dostępne opcje

Roleta Mini Dzień i Noc, Czerwona, Na wymiar

Rolety mini dzień i noc zapewniają wyjątkowy komfort. Osoby, które zdecydowały się na ich kupno podkreślają, że była to świetna decyzja. Dlaczego? Cenią sobie prostotę ich wykonania oraz komfort, jaki zapewniają użytkownikom. Dzięki precyzyjnemu wykonaniu wyglądają bardzo elegancko i schludnie. Rolety mini na dzień i na noc są bardzo proste w montażu i nie wymagają specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Wystarczy jedynie woda lub jakieś podstawowe środki do czyszczenia i mamy piękne, czyste rolety. Pasują do każdego pomieszczenia i sprawiają, że możemy ograniczyć ilość promieni słonecznych wpadających do wnętrza. Nasze rolety są stworzone z myślą o wszystkich klientach, nawet tych najbardziej wymagających. W związku z tym możemy wybrać dowolną długość i szerokość. Sami decydujemy czy rolety mają nachodzić na samą szybę czy na szybę i ramę okna. To idealne rozwiązanie, szczególnie do starych typów okien, które często są niewymiarowe i trudno do nich dobrać standardowe rolety.

Historia rolet

Współczesne rolety są jednym z popularniejszych rodzajów okiennych osłon. Wybierać można między roletami w różnych kolorach i wzorach, dlatego każdy może dopasować je względem danego wnętrza. Choć zdają się być wynalazkiem współczesnym, to w rzeczywistości mają za sobą długą historię. W czasach nowożytnych rolety stosowano już w XVII wieku, czego dowodem jest spis inwentarza kopenhaskiego zamku wykonany w 1669 r., w którym znalazły się rolety (wówczas opuszczane i podnoszone były przy pomocy sznurków). Rolety zmieniły swoją konstrukcję w drugiej połowie XIX wieku, kiedy to w 1870 roku w Stanach Zjednoczonych wydany został patent na specjalny mechanizm sprężynowy. Jego zadaniem było samoczynne przesuwanie osłony okiennej zarówno w dół, jak i w górę. Ponadto, w XIX wieku Duńczyk Christian Faber rozpoczął sprzedaż eleganckich, ręcznie tworzonych rolet zdobionych malowanymi wzorami. Te osłony okienne były tak efektowne, że bardzo szybko zyskały popularność.

Nowoczesne rolety

Przełomowym czasem dla rozwoju rolet był rok 1905, kiedy to zbudowano pierwszą fabrykę. W latach 20-tych XX wieku w Niemczech rozpowszechniła się tzw. roleta sprężynowa, która dzięki swej prostej konstrukcji była wykorzystywana do najróżniejszych celów. W Niemczech roleta rozpowszechniła się w latach 20-tych jako roleta sprężynowa i przy swej prostej konstrukcji była używana do najróżniejszych celów. W roku 1929 rodzina Starcke z Melle rozpoczęła produkcję drewnianych wałków sprężynowych. Pierwszym klientem była rodzina Justina Hüppe z Oldenburga. Potem pojawił się w Niemczech cały szereg producentów rolet, a także kilku wytwórców materiałów i wałków sprężynowych. Rolety produkowano z najprzeróżniejszych materiałów. Pasma materiału wykonywane były początkowo np. z satynowanego papieru liniowego, z kliszy filmowej (przezroczyste i pomarańczowe), a także – w okresie powojennym - z płacht przeciwgazowych i mało przyjaznych dla środowiska tkanin bawełnianych produkowanych przy użyciu związków azotu.

Jak zmierzyć roletkę?

 

Jak zamontować roletę mini dzień i noc?

 

Etykiety: D06 - Czerwony