Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce.Więcej informacji można znaleźć w Informacjach o cookies
Roleta Mini Dzień i Noc, Zielona, Na wymiar

Nie jesteś pewna, jakie rolety wybrać?
Zamów darmowe próbki!

Bezpieczeństwo klienta jest dla nas ważne -
Twoje zakupy objęte są gwarancją i rękojmią

Zamówione rolety bezpoecznie dotrą do Ciebie
odpowiednio zapakowane i zabezpieczone

Rolety okienne i żaluzje na stałe wyparły z naszych mieszkań starodawne zasłony. Są łatwiejsze do utrzymania w czystości, bardziej nowoczesne, a przy okazji zapewniają większe poczucie prywatności. Rolety okienne i żaluzje mogą posiadać różnorodne kształty oraz specyfikę użytkową. Czyszczenie rolet jest banalnie proste i wymaga jedynie suchej ściereczki oraz wody. Na rynku są też specjalne preparaty, które zapobiegają osadzaniu się kurzu na naszych roletach. Nie trzeba ich prać czy prasować, co znacznie ułatwia nam życie. Istnieje kilka rodzajów rolet. Zwijane nakręca się na specjalną rolkę za pośrednictwem silnika elektrycznego lub ręcznie (za pośrednictwem łańcuszka, paska, sznurka). Mogą być niezabudowane, wolnowiszące lub zabudowane, kasetowe. Wolnowiszące utrzymują się jedynie na rolce zamontowanej w górnej części futryny lub na ścianie nad oknem. Kasetowe są osadzone w prowadnicach. Dzięki temu opuszczają się idealnie pionowo i nie poruszają się np. pod wpływem podmuchów wiatru. Przylegają do ramy okiennej.

Wygodne otwieranie okna

Umocowanie rolety do ramy okiennej pozwala na nieskrępowane otwieranie okna również w momencie, kiedy roleta jest opuszczona. Roleta może być też prowadzona na żyłce rozciągniętej wzdłuż ramy okiennej. Rolety wolnowiszące są tańsze i mniej inwazyjne niż kasetowe. Nie wymagają montowania prowadnic w ramach okiennych. Kasetowe zawsze będą w takiej samej odległości od szyby, nawet jeśli okno zostanie uchylone. Kolor rolety zależy oczywiście od naszego gustu. Warto postawić na uniwersalne kolory, które pasują do każdego pomieszczenia, bez względu na kolory ścian oraz wystrój wnętrza. Można również zdecydować się na rolety dopasowane kolorystycznie do mebli.

Rodzaje rolet

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów rolet. Mowa nie tylko o kolorach, ale sposobie montażu i materiale, z którego zostały wykonane. Nasze domy, mimo słynnej polskiej gościnności, pełnią przede wszystkim funkcję twierdzy, do której wstęp mają tylko wybrańcy. Rolety mini na dzień i na noc pełnią między innymi funkcję ochronną czyli chronią naszą prywatność przed sąsiadami. Wybór rolet ma duże znaczenie.  Podstawowym podziałem rolet jest ten na zewnętrzne i wewnętrzne, czyli zamocowane w pomieszczeniu lub po zewnętrznej stronie okna. Rolety zewnętrzne chronią nas przed włamaniem i tak samo jak rolety na dzień i na noc - zapewniają chłód i ochronę naszej prywatności. Rolety wewnętrzne to te, które umieszczamy wewnątrz naszego domu czy mieszkania. Ich główną funkcją jest zapewnienie domownikom prywatności i ochrona przed światłem słonecznym. Pełnią również z reguły istotną funkcję dekoracyjną. Rolety te dzielą się pod względem swojej konstrukcji na zwijane, rzymskie, austriackie, plisowane i typu dzień-noc.

Jak zmierzyć roletkę?

 

Jak zamontować roletę mini dzień i noc?

 

Roleta Mini Dzień i Noc, Zielona, Na wymiar

  • Kod produktu: mini DiN
  • Dostępność: W magazynie
  • Cena już od: 47.59zł

  • Dla rolety o wymiarach 40x100cm
  • Czas realizacji: 4-7dni
  • Cena netto: 38.69zł

Dostępne opcje

Etykiety: D04 - Limonka