Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce.Więcej informacji można znaleźć w Informacjach o cookies
Roleta MINI z tkaniną podgumowaną THERMO

Nie jesteś pewna, jakie rolety wybrać?
Zamów darmowe próbki!

Bezpieczeństwo klienta jest dla nas ważne -
Twoje zakupy objęte są gwarancją i rękojmią

Zamówione rolety bezpoecznie dotrą do Ciebie
odpowiednio zapakowane i zabezpieczone

Dla wielu z nas nasze okna to prawdziwy koszmar. Dlaczego? Ponieważ w obecnych czasach okiennice - szczególnie tego starego typu, nie wymienione na nowe plastikowe - znacząco odbiegają od swoich “nowszych sióstr”, i to nie tylko pod względem wizualnym. Staromodne okna mają wiele uroku - bardzo często są niebanalne i wiele z nich wykonana jest z ogromną starannością, przez co po prostu żal wyrzucać by zamienić je na takie “jakie mają wszyscy”. Niestety przez nasz własny “żal” dodajemy sobie trochę kłopotów, gdyż obecnie wszelkiego rodzaju osłony na okna (poza dobrze nam znanymi zasłonami zrobionymi w pełni z materiału), mają z góry określone standardy pod względem wymiarów, dzięki czemu są one po prostu tańsze, bo produkowane hurtowo. Na szczęście jednak powstały tak zwane “rolety na wymiar” wśród których możemy odnaleźć także rolety MINI, które wcale nie są aż tak “mini” jak się wydaje.

Tkanina podgumowana w wersji mini - słów kilka

Przede wszystkim należy wiedzieć, że rolety, czy to standardowe, czy właśnie mini, a szczególnie ich cena, jest w pełni uzależniona nie tyle od samych wymiarów, co od zastosowanej w nich tkaniny. Wyróżniamy wiele jej odmian, jednak nas dziś interesuje tylko jeden jej typ, czyli wersja podgumowana typu Thermo. Jeśli chodzi o samo słowo “podgumowana” to oznacza ona przede wszystkim to, że roleta jest bardzo wytrzymała, a jej stopień przepuszczalności światła niewielki, dzięki czemu możemy cieszyć się własną prywatnością, zarówno za dnia jak i porą nocną. Warto też wiedzieć, że użyta w roletach podgumowana tkanina posiada w sobie także około 220 gram poliestru na każdy metr kwadratowy, a jej maksymalne rozmiary (zawsze podane w sklepach) w tym przypadku wynoszą 150 centymetrów (szerokość) na 230 centymetrów (wysokość). Dodatkowo materiał ten posiada szeroką gamę kolorów, dzięki czemu dopasujemy ja do każdego wnętrza.

“Thermo” czyli termoizolacja - na co ona przy rolecie?

Inną sprawą przy przedstawionej rolecie jest jej funkcja zwana “Thermo”, która w rozwinięciu oznacza po prostu termoizolację. Na co jednak taka funkcja przy rolecie? Otóż odpowiedź na to jest dość prosta i brzmi: Po to, by w pokoju utrzymała się odpowiednia temperatura. Jak to działa? Roleta termoizolacyjna najlepiej sprawdza się w pomieszczeniach, w których światło słoneczne może świecić i cały dzień. Jak dobrze wiemy nasłonecznione pokoje są przyjemne, lecz do czasu - kiedy nadchodzą upały takie wnętrza zamiast sprawiać przyjemność zamieniają się w przysłowiowe “sauny”, które są fajne tylko przez chwilę. Rolety termoizolacyjne mają za zadanie ograniczyć przepływ nie tylko promieni słońca, lecz i towarzyszącemu im gorącu, dzięki czemu pokój pozostaje dość jasny nie nagrzewając się, co pozwala nam siedzieć w nim w nawet najgorsze upały..


Jak zmierzyć roletę mini

Jak zamontować roletę mini


Jak zmierzyć roletę mini

Jak zamontować roletę mini

<

Roleta MINI z tkaniną podgumowaną THERMO

  • Producent: Rollcenter
  • Kod produktu: mini
  • Dostępność: W magazynie
  • Cena już od: 34.13zł

  • Dla rolety o wymiarach 40x100cm
  • Czas realizacji: 4-7dni
  • Cena netto: 27.75zł

Dostępne opcje