Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce.Więcej informacji można znaleźć w Informacjach o cookies
Nowość Roleta plisowana do okna dachowego DUO Thermo

Nie jesteś pewna, jakie rolety wybrać?
Zamów darmowe próbki!

Bezpieczeństwo klienta jest dla nas ważne -
Twoje zakupy objęte są gwarancją i rękojmią

Zamówione rolety bezpoecznie dotrą do Ciebie
odpowiednio zapakowane i zabezpieczone

Nie wiesz jak dokonać pomiaru okna pod roletę? Zachęcamy do zapoznania się z filmikiem Jak mierzyć?Masz problem z zamontowaniem rolety? Polecamy obejrzeć filmik z instrukcją montażuJak zamontować?

Rolety dachowe plisowane Duo Thermo:

Udanym sposobem na łączenie nowoczesności i estetyki z praktycznością oraz funkcjonalnością są plisy dachowe termoizolacyjne. Są one doskonałą alternatywą dla tradycyjnych żaluzji oraz rolet. Są one tak samo eleganckie, jednak znacznie efektywniej regulują natężenie i ilość światła przedostającego się do pomieszczenia, dzięki temu, że roleta dachowa plisowana Duo Thermo może być ustawiana w dowolny sposób i w dowolnym miejscu okna. Bogactwo wzorów i kolorów plis dachowych w sklepie rolety24.net pozwala dobrać je do wnętrz zarówno o nowoczesnym, jak i tradycyjnym wystroju.

Co to są plisy dachowe termoizolacyjne Duo Thermo?

Plisy dachowe termoizolacyjne zwane także roletami harmonijkowymi, przeznaczone są do zasłaniania miejsc szczególnie trudnych do zasłonięcia — np. nachylonych pod różnymi kątami czy okien na poddaszach. Rolety te są wykonane z tkaniny o specyficznej strukturze i dużej gęstości, dzięki czemu jej powierzchnia zewnętrzna odbija promienie słoneczne, a wewnętrzna ogranicza przepuszczanie światła i ciepła. Właściwości te sprawiają, że podczas upałów plisy ograniczają napływ ciepła do pomieszczeń, a w okresach chłodów zatrzymują ciepło we wnętrzach, sprzyjając w ten sposób zawsze zapewnieniu optymalnej temperatury. Roleta dachowa plisowana Duo Thermo doskonale spełni swoją funkcję nawet w pomieszczeniach z wszystkimi oknami o południowej ekspozycji. Jest to niezwykle istotne, gdyż słońce często zagląda do nich praktycznie pod kątem prostym.

Termoizolacyjna, przyciemniająca tkanina:

Rolety Duo Thermo zbudowane są z dwóch warstw. Wewnętrzną warstwę stanowi elegancka, kolorowa tkanina dekoracyjna odporna na promienie UV. Srebrzysta powłoka zewnętrzna ma właściwości termoizolacyjne, odbija promienie świetlne i zapobiega nadmiernemu nagrzewaniu się rolety, a przez to także i wnętrza. Właściwości tkaniny, z której jest wykonana plisa dachowa termoizolacyjna, określają 3 główne parametry: transmisja, refleksja i absorpcja. Transmisja określa przenikanie światła przez tkaninę (im mniejsza jej wartość, tym mniej światła przenika). Im większa wartość refleksji, czyli odbicia światła przez powierzchnię tkaniny, tym więcej światła jest odbijane. Absorpcja określa ilość światła pochłanianego przez termoizolacyjną roletę plisowaną na okno dachowe i następnie przekształcanego w energię cieplną, a większa jej wartość oznacza więcej ciepła oddawanego do pomieszczenia.


Funkcjonalność i praktyczność:

Rolety termoizolacyjne szczególnie dobrze nadają się do sypialni, pokoików dziecięcych czy sal projekcyjnych. Plisa dachowa termoizolacyjna gwarantuje również prywatność. Odbijanie promieni słonecznych od powierzchni chroni samą roletę przed nadmiernym nagrzewaniem się, co zapobiega wzrostowi temperatury w pomieszczeniach. Dopływ światła regulujemy w takim zakresie, jaki nam jest najpotrzebniejszy. Dzięki temu można zasłaniać tylko wybrany fragment szyby, zależnie od potrzeb oraz kąta i kierunku padającego w danej chwili światła.

Wymierne korzyści:

Właściwości samej tkaniny, jak i budowa rolety przynoszą realne i wymierne korzyści użytkownikom. Plisy dachowe thermo zapobiegają nadmiernemu wzrostowi temperatury we wnętrzu, a w dni chłodniejsze z kolei zatrzymują ciepło we wnętrzu, chroniąc je przed nadmiernym wyziębieniem. Sprzyjają w ten sposób zapewnieniu w pomieszczeniu optymalnej temperatury przez cały rok. Przekłada się to bezpośrednio na oszczędności w zużyciu energii, ponieważ można ograniczyć korzystanie zarówno z urządzeń klimatyzacyjnych, jak i grzewczych, zależnie od temperatur panujących na zewnątrz. Mniejsze zużycie energii pozwala z kolei na oszczędności finansowe.

Plisy dla każdego okna dachowego:

Stosowanie plis dachowych termoizolacyjnych pozwala na skuteczne osłonięcie i przyciemnianie pomieszczeń na poddaszach z oknami o praktycznie każdych wymiarach. Oferujemy plisy harmonijkowe do okien robione dokładnie na wymiar. Roleta na wymiar zasłoni okno wyjątkowo szczelnie. Przed zamówieniem wystarczy jedynie dokładnie zmierzyć szerokość i wysokość szyby z uszczelką i wybrać kolor materiału najbardziej pasujący do wystroju oraz charakteru konkretnego wnętrza. Należy tak dokonać pomiaru, aby po zamontowaniu termoizolacyjnej rolety plisowanej na okno dachowe nie zawadzała ona o uchwyt skrzydła okiennego. Wysokość okna mierzy się na podstawie wysokości skrzydła od górnej do dolnej krawędzi i szyby wraz z uszczelką.

Szereg cennych właściwości:

Termoizolacyjne plisy na okna dachowe bardzo udanie łączą w sobie elegancję i estetykę z funkcjonalnością oraz praktycznością. Główne cechy naszych rolet dachowych plisowanych Duo Thermo to możliwość regulacji góra-dół czy podwójne sznurowanie zapobiegające przekrzywianiu się na sznurkach podczas użytkowania. Specjalne profile są odporne na wyginanie się, pękanie, zarysowania, odkształcenia. Roleta jest gotowa do zamontowania na oknie bez konieczności składania wielu pojedynczych części. Pielęgnacja termoizolacyjnych plis na okna dachowe jest bardzo prosta. Tkanina jest bardzo wytrzymała, nie strzępi się i nie blaknie w trakcie użytkowania.

Szybki montaż bez problemów:

Plisy dachowe thermo mocowane są za pomocą zestawu montażowego, dołączonego do produktu. Montaż jest stosunkowo prosty pomimo tego, iż w przypadku okien pochyłych może on być tylko inwazyjny. Do zamontowania rolety wystarczy wywiercenie kilku otworów w listwie przyszybowej i zamocowanie zestawu montażowego za pomocą wkrętów. Uchwyty wykonane są z trwałych i elastycznych materiałów. Są one prawie niewidoczne na ramie, nie powodują odstawania uszczelki okna ani jej uszkodzenia. Cały mechanizm nie ogranicza swobody otwierania i zamykania okna, a sznurki napinające przebiegają wzdłuż ramy. Gotową do montażu plisę można zawiesić samodzielnie. W razie problemów polecamy obejrzenie naszych filmów obrazujących sposób montażu plis dachowych termoizolacyjnych.

Estetyka, elegancja, uniwersalność oraz innowacyjność:

Oferowane przez nas rolety okienne plisowane cechuje elegancja, estetyka oraz innowacyjność. Ich uniwersalność powoduje, że pasują do każdego typu pomieszczeń, zarówno mieszkalnych, jak i użytkowych: biur, gabinetów, salonów, sal konferencyjnych, pokojów hotelowych. Zastosowanie termoizolacyjnych plis na okna dachowe pozwala na dopełnienie zarówno wnętrz tradycyjnych o bogatym wystroju, jak i nowoczesnych o minimalistycznym wyposażeniu. Rolety plisowane mogą być ustawiane na każdej wysokości okna, podciągane w górę, opuszczane w dół, rozchylane. Cała roleta może być także przeniesiona na środek okna bądź na każdą inną jego wysokość. Ta innowacyjność umożliwia idealne dopasowanie poziomu ułożenia plis do panujących warunków oświetlenia. Dostosowanie plisy dachowej termoizolacyjnej do kąta padania promieni słonecznych, skutecznie zabezpiecza pomieszczenie przed nadmiernym nagrzewaniem.

Bogactwo wyboru:

Eleganckie, estetyczne i funkcjonalne plisy dachowe oferowane przez sklep rolety24.net dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych: écru, kolorze beżowym, szarym, brązowym, pomarańczowym, niebieskim i fioletowym. Zachęcamy do zamawiania darmowych próbek materiałów, aby wybrać kolor odpowiedni dla siebie. Można do nich dobrać mechanizmy oraz elementy zawieszenia w kolorach od białego i srebrnego, poprzez szary i jaśniejsze oraz ciemniejsze brązy. Wszystko można umiejętnie i bezproblemowo dopasować do koloru ram okiennych oraz wystroju i funkcji pomieszczenia, uzupełniając całą jego aranżację. Wykonywanie na wymiar pozwala idealnie dopasowanymi termoizolacyjnymi plisami na okna dachowe zasłonić szczelnie okna o każdych rozmiarach, na dodatek za bardzo atrakcyjną cenę. Jakość rolet dachowych plisowanych Duo Thermo na wymiar i standardowych jest gwarantowana przez renomowanego producenta.

Roleta plisowana do okna dachowego DUO Thermo

podaj wymiary i wybierz opcje, które Cię interesują, z listy poniżej
Produkt dostępny
Wysyłka kurierem od 16zł
Czas realizacji: 4-7 dni
  • Producent: Rollcenter
  • Kod produktu: plisse_dach_duo
  • Dostępność: W magazynie
Konfiguracja produktu