Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce.Więcej informacji można znaleźć w Informacjach o cookies
Roleta plisowana DUO Thermo

Nie jesteś pewna, jakie rolety wybrać?
Zamów darmowe próbki!

Bezpieczeństwo klienta jest dla nas ważne -
Twoje zakupy objęte są gwarancją i rękojmią

Zamówione rolety bezpoecznie dotrą do Ciebie
odpowiednio zapakowane i zabezpieczone

Nie wiesz jak dokonać pomiaru okna pod roletę? Zachęcamy do zapoznania się z filmikami:

- pomiar okna pod montaż standardowy ☛ Jak mierzyć?

- pomiar okna pod montaż bezinwazyjny ☛ Jak mierzyć?Masz problem z zamontowaniem rolety? Polecamy obejrzeć filmiki z instrukcją montażu:

- montaż standardowy ☛ Jak zamontować?

- montaż bezinwazyjnyJak zamontować?
Rolety plisowane Duo Thermo:
Zarówno w przypadku zasiedlania nowego lokum, jak i odświeżania wyglądu dotychczasowego, jednym z lepszych wyborów do zasłaniania okien są z pewnością plisy termoizolacyjne Duo Thermo. Te eleganckie i nowoczesne rolety są zarazem bardzo praktyczne i funkcjonalne. Zasłanianie nimi okien stanowi świetną alternatywę dla klasycznych zasłon, firanek, żaluzji, rolet czy wertykali. Rolety plisowane są równie eleganckie i nie zajmują dużo miejsca. Dzięki nim możliwa jest skuteczniejsza regulacja natężenia i ilości światła przedostającego się do wnętrza. Ponadto plisa termoizolacyjna może być ustawiana w dowolny sposób na dowolnej wysokości okna, zasłaniając tylko wybrany fragment szyby, zależnie od potrzeby oraz kąta i kierunku padającego światła. Sklep rolety24.net oferuje szeroki asortyment plis pasujących do zróżnicowanych stylistycznie wnętrz — nowoczesnych i tradycyjnych.


Czym są plisy termoizolacyjne Duo Thermo?
Plisy termoizolacyjne Duo Thermo to rolety wykonane z tkaniny o specyficznych właściwościach. Jej zewnętrzna warstwa i znaczna gęstość powodują odbijanie promieni słonecznych. W oknach plisy prezentują się bardzo efektownie: po złożeniu przypominają harmonijkę podobną do tradycyjnego wachlarza ręcznego, a po rozłożeniu dają piękne refleksy świetlne i efekt trójwymiarowości. Ponadto zapewniają pełną prywatność. Ilość przepuszczanego światła można regulować zgodnie z aktualnym zapotrzebowaniem. Materiały rozpraszają światło, a przyciemnienie pomieszczenia zależne będzie od koloru tkaniny wybranego w zamówieniu. 


Specyficzne właściwości tkaniny:
Poliestrowa tkanina, z której wykonane są nasze plisy termoizolacyjne, ma specyficzną strukturę. Przez tkaniny w jaśniejszych barwach z zewnątrz dostrzegalne są co prawda bardzo szerokie cienie, ale przez tkaniny w barwach ciemniejszych nie widać praktycznie nic. Tkanina jest odporna na blaknięcie pod wpływem promieniowania ultrafioletowego i czyszczenia miękką ściereczką zwilżoną wodą z łagodnym detergentem. Najważniejsze właściwości tkaniny charakteryzują 3 podstawowe parametry: transmisja, refleksja i absorpcja. Niski współczynnik transmisji oznacza, iż tkanina ta przepuszcza bardzo niewiele światła. Wysoka wartość współczynnika refleksji oznacza znaczne ilości światła odbijanego od powierzchni. Wysoki współczynnik absorpcji oznacza dużą ilość światła wchłanianego przez tkaninę i przekształcanego w energię cieplną, oddawaną do wnętrza pomieszczenia. Roleta plisowana Duo Thermo ma także właściwości antystatyczne, toteż nie przywiera do jej powierzchni kurz i brud. Jest ona więc łatwa do utrzymania w czystości i nie powoduje alergii, więc może bez obaw być użytkowana przez alergików.


Plisy Duo Thermo standardowe i na wymiar:
Stosowanie plis termoizolacyjnych Duo Thermo pozwala na osłonięcie okien o wymiarach standardowych oraz nietypowych. Roleta plisowana Duo Thermo przycięta na wymiar zasłoni każdą szybę praktycznie idealnie. Złożenie zamówienia wystarczy poprzedzić dokładnymi pomiarami okna i wybrać kolor materiału najbardziej odpowiedni dla wystroju i charakteru użytkowego konkretnego wnętrza. Szerokość oraz wysokość okna mierzy się na podstawie szerokości i wysokości szyby z uszczelkami. Należy przy tym pamiętać o metodzie zamontowania plisy. Takiego pomiaru należy dokonać, jeżeli roleta ma zostać przykręcona do listew przyszybowych. W przypadku bezinwazyjnego montażu rolety, należy podać szerokość szyby łącznie z listwami przyszybowymi oraz wysokość całego skrzydła okna. Wszystko zostało dokładnie pokazane w filmikach instruktażowych, do których obejrzenia serdecznie zachęcamy.  


Bezproblemowy montaż:
Montaż rolety plisowanej Duo Thermo, przy wykorzystaniu zestawu montażowego znajdującego się w opakowaniu jest bardzo prosty. Przy montażu inwazyjnym potrzebne jest tylko wywiercenie kilku małych otworów w listwach przyszybowych. Listwy przyszybowe powinny mieć minimum 20 mm głębokości, aby było do czego przykręcić plisę. Cały montaż nie trwa z reguły dłużej niż kilkanaście minut. Montaż bezinwazyjny polega jedynie na założeniu uchwytów (haczyków) montażowych bezpośrednio na ramie okna. Wystarczy je nałożyć na ramę i zacisnąć praktycznie bez korzystania z jakichkolwiek narzędzi. Dla upewnienia się polecamy zapoznanie się z naszymi filmami instruktażowymi przedstawiającymi sposób pomiaru okna i montaż uchwytów. Prawidłowo zamontowane plisy thermo nie powinny ograniczać swobody otwierania i zamykania okna. Specjalne profile są odporne na wyginanie się, pękanie, zarysowania i odkształcenia.


Łatwość obsługi i funkcjonalność:
Termoizolacyjna roleta plisowana jest niezwykle łatwa w obsłudze i funkcjonalna. Plisami thermo można łatwo sterować, prowadząc regulację góra-dół, przy czym podwójne sznurowanie zapobiega przekrzywianiu się rolety podczas użytkowania. Pielęgnacja termoizolacyjnej rolety plisowanej jest bardzo prosta — wystarczy przecierać ją (w stanie całkowicie rozłożonym) miękką, delikatnie zwilżoną szmatką. Plisy te doskonale nadają się zarówno do okien pionowych, jak i pochylonych pod różnymi kątami okien dachowych. Ich uniwersalność powoduje, że pasują do każdego typu pomieszczeń — zarówno mieszkalnych, jak i użytkowych: biur, gabinetów, salonów, sal konferencyjnych. Rolety plisowane mogą być podciągane w górę oraz opuszczane w dół, ustawiane na każdej wysokości okna na dowolnym jego odcinku. To innowacyjne rozwiązanie umożliwia idealne dostosowanie poziomu ułożenia plis do warunków oświetleniowych. Nasze termoizolacyjne plisy idealnie zakrywają okna pomieszczeń, chroniąc wnętrza przed nadmiernym nasłonecznieniem, zapewniając tym samym optymalną temperaturę w pomieszczeniach podczas dni upalnych.


Estetyka i elegancja:
Oferowane przez nas rolety okienne plisowane cechuje ogromna elegancja, estetyka i staranność wykonania. Całość jest wykonana niezwykle dokładnie i starannie, z dbałością o najdrobniejsze szczegóły. Najwyższej jakości, wytrzymały materiał nie strzępi się i nie zrywa. Dzięki termoizolacyjnym plisom można zatem w stosunkowo prosty sposób dopełnić zarówno wnętrza klasyczne, tradycyjne, o bogatym wystroju, jak i minimalistyczne, zaaranżowane zgodnie z najnowszymi trendami mody. Nasze termoizolacyjne plisy świetnie prezentują się na oknach.


Rolety odbijające promienie słoneczne:
Rolety wewnętrzne odbijające światło, wyróżniają się zastosowaniem specjalnej tkaniny pokrytej powłoką odbijającą promienie słoneczne, która w odróżnieniu od klasycznych materiałów jest sztywniejsza. Decydując się na zakup tego typu osłon okiennych, warto pamiętać, że właściwości termoizolacyjne będą występowały tylko i wyłącznie wtedy, gdy roleta będzie pokrywać całą powierzchnię szyby.


Czym różnią się rolety odbijające światło, a rolety podgumowane?
Zdarza się, że w danym pomieszczeniu panują warunki, które wymagają zastosowania rolet o specjalnej konstrukcji. Do takich rolet zaliczają się rolety odbijające światło oraz zaciemniające, które gwarantują całkowite zaciemnienie wnętrz. Te dwa rodzaje osłon okiennych posiadają podobną budowę, gdyż na ich zewnętrznej stronie oprócz tkaniny znajduje się dodatkowo drugi rodzaj materiału. W przypadku rolet odbijających światło jest to cienka folia refleksyjna lub specjalna emulsja, natomiast w przypadku rolet podgumowanych zastosowano cienką warstwę gumy. Wybór tego rozwiązania zapewnia odpowiednią ochronę pomieszczeń przed światłem i drażniącymi promieniami słonecznymi, a także zachowanie w nich optymalnej temperatury.


Bogaty wybór plis Duo Thermo:
Sklep rolety24.net oferuje szeroki asortyment plis Duo Thermo zarówno do okien pionowych w pomieszczeniach na normalnych kondygnacjach, jak i nachylonych, które są typowe dla poddaszy. Są one dostępne w kolorach od białego i ecru, poprzez pomarańczowy, zielony, niebieski i fioletowy, po odcienie szarego i czarny. Zachęcamy do zamawiania darmowych próbek materiałów. Mechanizmy do naszych termoizolacyjnych plis proponujemy w barwach od białej i srebrnej, poprzez szarą i różne odcienie brązowej. Zestawy można więc dopasować praktycznie do każdego okna we wnętrzach o dowolnym wystroju.

Jak mierzyć plisy

Pomiar plisy z montażem standardowym

Pomiar plisy z montażem bezinwazyjnym na haczyki

Pomiar plisy do okna dachowego

 
 

 

Roleta plisowana DUO Thermo

podaj wymiary i wybierz opcje, które Cię interesują, z listy poniżej
Produkt dostępny
Wysyłka kurierem od 16zł
Czas realizacji: 4-7 dni
  • Producent: Rollcenter
  • Kod produktu: plisse_duo
  • Dostępność: W magazynie
Konfiguracja produktu