Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce.Więcej informacji można znaleźć w Informacjach o cookies

Sposoby montażu rolet wewnętrznych

Posted by Klaudia 28/11/2018 0 Comment(s)

 

Decydując się na kupno rolety, mamy do przemyślenia kilka istotnych kwestii. Oczywiście ważne jest, by odpowiednio wybrać kolor oraz materiał czy typ osłony, który będzie najbardziej pasował do danego wnętrza. Warto również jednak pomyśleć, w jakiś sposób powinna być montowana wybrana przez nas roleta. Jeśli chodzi o osłony wewnętrzne, mamy tutaj do wyboru kilka typów montażu.

 

Montaż inwazyjny

 

Pierwszy typ, na jaki możemy się zdecydować, to montaż inwazyjny. Oznacza to, że przykręcamy roletę, wywiercając w tym celu otwory w ścianie, ramie okiennej lub w niektórych przypadkach w suficie. Wtedy kasetę lub rolkę przykręca się na wkręty. Montaż inwazyjny pozwala na skuteczne umocowanie rolety, jednak nie jest pozbawiony wad. Wymaga on wykonania w oknie lub ścianie trwałych uszkodzeń, które w przypadku zdjęcia osłony lub zmiany na roletę innego typu trudno jest zamaskować. Łatwo może też okazać się, że popełnimy błąd przy montażu. Wybór zbyt długich wkrętów do ramy okiennej może skończyć się uszkodzeniem szyby, zaś pomyłka w pomiarach przy wierceniu spowoduje, że roleta będzie zawieszona krzywo. Dlatego jeśli decydujemy się na ten typ montażu, powinniśmy, używając poziomicy, starannie wymierzyć, w którym miejscu wywiercić otwory, lub skorzystać z usług profesjonalisty.

 

Montaż nieinwazyjny

 

Jeśli nie chcemy powodować uszkodzenia ścian czy ramy okiennej, możemy zdecydować się na montaż nieinwazyjny. Wtedy rolety są przyklejane lub zawieszane na przeznaczonych do tego uchwytach. W przypadku tego pierwszego sposobu osłony są mocowane do ramy lub szyby okiennej. Jest to sposób równie skuteczny co przykręcanie rolety, oczywiście pod warunkiem, że dokładnie przygotujemy okno do montażu. Co ma tutaj największe znaczenie? Ważne jest, by przy przyklejaniu rolety nie zapomnieć o dokładnym odtłuszczeniu powierzchni, do której zamierzamy przymocować roletę. Możemy zrobić to przy pomocy szmatki nasączonej acetonem. W przypadku tego typu montażu, jeśli zdecydujemy się na zdjęcie rolety, nie musimy mierzyć się z trwałymi uszkodzeniami, jednak powinniśmy liczyć się z innymi problemami. Po odklejeniu osłony, na oknie pozostaje mocny klej, który jest trudny do usunięcia. Nie oznacza to jednak, że nie można się go pozbyć. Jak sobie z nim radzić, pisaliśmy w artykule Demontaż rolety w kasecie – to właśnie przy tych osłonach najczęściej decydujemy się na ten typ montażu.

 

Drugi sposób montażu nieinwazyjnego polega na przytwierdzeniu specjalnych uchwytów na ramie okna. Również ta metoda nie wymaga wiercenia w ścianach ani ingerencji w strukturę okna i nie pozostawia żadnych śladów. Najczęściej w ten sposób montuje się rolety wolnowiszące.

 

 

Jesteś w sklepie z roletami i moskitierami Rolety24.net

Zapraszamy na zakupy: rolety dzień noc, rolety mini

Polecane

Roleta Mini Dzień i Noc na wymiar Promocja

Roleta Mini Dzień i Noc na wymiar

Nie wiesz jak dokonać pomiaru okna pod roletę? Zachęcamy do zapoznania się z filmikiem ☛ Jak mierzyć? Masz problem z zamontowaniem rolety? Polecamy ob..

89.64zł 64.29zł Cena netto: 52.27zł

Roleta w kasecie płaskiej z tkaniną standard

Nie wiesz jak dokonać pomiaru okna pod roletę? Zachęcamy do zapoznania się z filmikiem ☛ Jak mierzyć? Masz problem z zamontowaniem rolety? Polecamy ob..

Już od: 63.39zł Cena netto: 51.54zł

Roleta MINI z tkaniną zaciemniającą

Kiedy kupujemy dom czy mieszkanie, zwracamy uwagę na bardzo wiele aspektów, pośród których te najważniejsze koncentrują się bardziej na wnętrzach i po..

Już od: 35.56zł Cena netto: 28.91zł

Roleta plisowana BASEL

Nie wiesz jak dokonać pomiaru okna pod roletę? Zachęcamy do zapoznania się z filmikami: - pomiar okna pod montaż standardowy ☛ Jak mierzyć? - pomiar o..

Już od: 94.25zł Cena netto: 76.63zł

Moskitiera ramkowa do okna plastikowego PCV Promocja

Moskitiera ramkowa do okna plastikowego PCV

UWAGA: W większości przypadków moskitiery wysyłamy złożone, jednak te bardzo duże (przekraczające wymiary 80 cm x 130 cm) trudno zabezpieczyć przed ..

43.67zł 39.20zł Cena netto: 31.87zł

Poznaj opinie klientów o naszych roletach i moskitierach
To już kolejny zakup u tego sprzedawcy. Jestem bardzo zadowolona z jakości rolet. Wielki plus za ekspresową dostawę. Polecam!
Rolety zgodnie z opisem, żadnych problemów z reklamacją niedziałającego mechanizmu. Polecam.
Jakościowo dobre materiały rolet, wydaje mi się że tanie wysyła szybko a program do obliczania kosztów rolety rewelacja, mega prosty zakup. Polecam na 1oo%
Rolety pieknie sie prezentują. 100 % zadowolenia
Poleciłam już sprzedającego znajomym. Produkt bardzo dobry mimo, że w moim starym domu wszystko jest nietypowe.
Jestem zadowolona z zakupu i z przebiegu transakcji. POLECAM!
To mój kolejny zakup w tym sklepie i jestem bardzo zadowolona, produkty dobre jakościowo. Kontakt tel. ze sprzedającym również szybki, miły i bezproblemowy. Polecam.
Towar zgodny z opisem. Bardzo łatwy montaż. To już moje kolejne zakupy w tym sklepie.
Szybko - sprawnie - idealnie !!! Dobry i miły kontakt !!! Zdecydowanie POZYTYW !!! POLECAM