Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce.Więcej informacji można znaleźć w Informacjach o cookies

Rolety w kasecie termoizolacyjne

Pokaż:
Sortuj według:

Urządzasz swoje pierwsze mieszkanie? A może właśnie wykonujesz remont, który diametralnie zmieni Twoje wnętrze? Niezależnie od tego, która z opcji dot..

Już od: 88.66zł Cena netto: 72.08zł

Odpowiednie dopasowanie oświetlenia w pomieszczeniach, w których przebywamy od kilku do kilkunastu godzin w ciągu dnia, to bardzo istotna kwestia wp..

Już od: 76.99zł Cena netto: 62.59zł

Izolacja termiczna jest szczególnie przydatna we wnętrzach, które niewiarygodnie szybko się nagrzewają i to najczęściej bez naszego aktywnego w tym udziału. Dzieje się tak ze względu na to, że są one bardzo intensywnie nasłonecznione. W uzależnieniu od panującej pory roku światło to może albo nam sprzyjać, albo najzwyczajniej męczyć powodując, że nawet nie mamy ochoty przebywać w tym konkretnym pokoju.  Jest to spowodowane faktem, że kiedy nadchodzi lato promienie są najsilniejsze, a nie osłonięte przed nim pomieszczenia nagrzewają się samoczynnie. Robi się w nim duszno i gorąco, co nie sprzyja przyjemnemu spędzaniu czasu. Jak można tego uniknąć i cieszyć własnym domem o każdej porze roku?

Rolety “Thermo” w kasecie przestrzennej

Jak łatwo się domyśleć rolety występują w wielu rodzajach, nie tylko pod względem ich kolorystyki, lecz przede wszytkim i zastosowanego w nich mechanizmu. Jednym z nich są tak zwane “kasety”, które występują w dwóch różnych odmianach, szczególnie gdy mowa o roletach z tak zwaną funkcją “Thermo” (czyli termoizolacyjną). Oczywiście nietrudno się domyśleć, że chodzi o kasety przestrzenne oraz kasety płaskie - te pierwsze cechują się tym, że materiał rolety jest umiejscowiony we wspomnianej kasecie, która została wyposażona w tak zwany “system łańcuszkowy”, który umożliwia zatrzymanie rolety na dogodnej dla siebie wysokości. Należy pamiętać, że dzięki kasecie materiał samej rolety nie dotyka w ogóle okna - schowany wygodnie wewnątrz kasety ogranicza możliwość jej przerwania, na przykład w czasie silnego przeciągu. Nie musimy również martwić się, że się poluzuje i spadnie komuś na głowę.

Roleta termoizolacyjna w kasecie płaskiej

Poza roletą przestrzenną, jak już wspominaliśmy, istnieje także roleta płaska, która wbrew pozorom dość znacząco różni się od swojej poprzedniczki. Przede wszystkim roleta ta - w porównaniu do przestrzennej - montowana jest w tak zwany sposób “inwazyjny”, czyli za pomocą specjalnych śrubek. Sama roleta idealnie sprawdza się w takich pomieszczeniach jak łazienka czy sypialnia lub tam, gdzie znajdują się okna, które są usytuowane dość blisko ściany, gdyż roleta odstaje na boki zaledwie na 3,5 centymetra (co w kasecie przestrzennej jest po prostu niewykonalne). Jednak trzeba pamiętać, że w obu typach kaset nasza tkanina (czyli “Thermo”) jest z gatunku podgumowanych, dzięki czemu wnętrze nie tylko będzie się mniej nagrzewać, ale i nie dopuszczać nadmiaru światła, co jest idealnym rozwiązaniem szczególnie wczesnym rankiem lub za dnia, kiedy potrzebujemy ciszy i spokoju, jakie daje przyćmione światło lub nawet całkowity jego brak.