Jesteś w sklepie z roletami i moskitierami Rolety24.net
Zapraszamy na zakupy: rolety dzień noc, rolety mini
W ostatnich latach dużą popularnością wśród klientów cieszą się rolety dzień noc. Swoje uznanie zawdzięczają ciekawemu designowi i funkcjonalności. Pozwalają efektywnie regulować światłem, a także zapewniają prywatność zarówno w dzień, jak i w nocy. Są bardzo chętnie wybierane do salonu, sypialni czy łazienki, ale nie tylko – doskonale sprawdzą się w każdym pomieszczeniu. Jednak ich prawidłowe działanie zależy od właściwej regulacji. W tym artykule wyjaśnimy, jak wyregulować rolety dzień noc, aby nie pojawiały się prześwity, a paski były równo ułożone.
Rolety dzień noc od kiedy tylko pojawiły się na rynku, od razu zyskały uznanie wśród klientów. Fanów tego rozwiązania przybywa każdego roku. Fenomen tych rolet jest według nas jak najbardziej uzasadniony – pozwalają na dokładniejszą regulację światła niż jakiekolwiek inne modele. Co więcej, nawet kiedy są opuszczone w pozycji „dzień”, wciąż zapewniają widoczność. Możesz więc wyglądać przez okno, pozostając niewidocznym dla ludzi. Ich nietypowa tkanina gwarantuje prywatność zarówno w dzień, jak i w nocy.
Rolety dzień noc to idealne rozwiązanie zwłaszcza w nowoczesnych wnętrzach. Wyróżniają się ciekawym designem i pasiastą tkaniną, która stanowi klucz do ich sukcesu. Właściwie materiał, z którego wykonana jest roleta, to połączenie dwóch, ułożonych naprzemiennie tkanin o różnych właściwościach. Jedna tkanina jest ażurowa – przepuszcza światło i zapewnia widoczność od wewnątrz, chroni jednak przed wzrokiem z zewnątrz. Druga pełni funkcję zaciemniającą. Jest gruba i charakteryzuje się gęstym splotem. Nie przepuszcza światła ani nie pozwala zaglądać z zewnątrz do mieszkania, niewidoczny jest także widok za oknem.
Naprzemienne ułożenie pasów pozwala na ich wzajemne nachodzenie na siebie podczas zwijania i rozwijania rolety. Sterowanie rolety odbywa się, podobnie jak w przypadku innych rolet wewnętrznych, manualnie za pomocą mechanizmu łańcuszkowego i hamującego. Jeżeli tkanina zaciemniająca pokryje transparentne pasy, wówczas do pomieszczenia nie dostanie się żadne światło. Jeżeli ażurowy materiał będzie ustawiony na przemian z zaciemniającym, do wnętrz będą wpadać promienie słoneczne. Jednak aby wszystko działało, jak należy, konieczna jest regulacja rolety. W przeciwnym razie pasy mogą źle nachodzić na siebie, a mechanizm może się zacinać.
Zazwyczaj zła praca rolety spowodowana jest jej nieprawidłowym montażem. Może to prowadzić do wielu problemów, przede wszystkim do haczenia materiału o mechanizm rolujący. Jeżeli roleta nie działa prawidłowo, nie należy zwlekać z jej regulacją. W przeciwnym razie użytkowanie rolety będzie sprawiało trudności, może również dojść do trwałego uszkodzenia. Problemy mogą się też pojawić w wyniku nieodpowiedniego użytkowania, np. szarpania materiału czy łańcuszka. Choć nie można generalizować, to nieprawidłowości mogą być wynikiem kiepskiej jakości rolety. Warto wybierać produkty objęte gwarancją, których producenci zapewniają serwis i pomoc w razie potrzeby. Należy jednak pamiętać, że aby zachować prawo do gwarancji, trzeba się bezwzględnie stosować do zaleceń producenta. Montaż rolety należy przeprowadzić zgodnie z instrukcją, nie pomijając żadnego punktu. Trzeba również zadbać o jej właściwą pielęgnację.
To właśnie od regulacji rolet zależy ich późniejsza funkcjonalność, dlatego należy się do tego procesu odpowiednio przygtować. Regulacja rolet powinna zostać wykonana podczas ich montażu, ponieważ później jest to znacznie trudniejsze i niekiedy wymaga ich demontażu. Jeśli możesz sobie na to pozwolić, zarówno regulację, jak i montaż warto zlecić profesjonalistom, którzy wiedzą, jak wyregulować rolety dzień noc w kasecie. Jednak jeżeli chcesz zrobić to samodzielnie, pamiętaj, że bardzo ważna jest dokładność i precyzja. Od tego, jak przyłożysz się do zadania, będzie zależał efekt i Twoje zadowolenie. Przede wszystkim zwróć uwagę, czy ciemne pasy rolety są ułożone idealnie równolegle względem siebie i czy nie ma prześwitów.
Rolety dzień noc nie bez powodu zyskały tak duże uznanie wśród klientów. Kluczem do ich sukcesu okazała się ich nietypowa budowa. Połączenie dwóch tkanin nachodzących na siebie zapewnia efekt zgodny z preferencjami domowników, sprawiając, że rolety dzień noc są niezwykle uniwersalne. Jednak ich budowa bywa również problemem. Nieodpowiednie spasowanie pasów, złe nawinięcie oraz słabe naciągnięcie mogą przyczynić się do kłopotów. Rozregulowana roleta nie tylko źle się prezentuje, ale także nie spełnia swojej funkcji. Jeżeli pasy nie będą ułożone względem siebie równolegle, pojawią się nieestetyczne prześwity, przez które wpadnie niepożądane światło. Źle wyregulowane rolety będą się nieprawidłowo nawijać, a mechanizm może się zacinać. Takie problemy mogą prowadzić do trwałego uszkodzenia rolet.
Regulowanie rolet dzień noc wydaje się skomplikowanym zadaniem. W rzeczywistości poradzi sobie z tym każdy, pod warunkiem, że się przyłoży do zadania. Niezbędna jest precyzja i dokładność. Choćby minimalne odchylenie może powodować prześwity czy zacinanie się materiału. Pierwsza regulacja powinna zostać przeprowadzona podczas montażu. Jest to bardzo ważne dla zachowania funkcjonalności rolet.
Po przymocowaniu kasety należy zdjąć z niej boczne osłony. Znajdują się tam pokrętła regulacyjne, dzięki którym wyregulujesz ułożenie materiału w odpowiedni sposób. Rozwiń materiał do końca i sprawdź, czy ciemne pasy idealnie się ze sobą pokrywają. Jeśli tak, regulację możesz uznać za zakończoną. Jeżeli jednak widzisz choćby minimalne odchylenie, użyj pokrętła raz jeszcze. Reguluj do skutku, ponieważ nierównolegle ułożone pasy sprawią, że pojawią się prześwity. Regulacja rolet dzień noc w kasecie jest jednym z najważniejszych punktów ich montażu.
Pomimo tego, że usilnie próbujesz wyregulować roletę, wciąż nie działa ona prawidłowo? Jeżeli jesteś pewien, że wszystko zrobiłeś tak, jak należy, warto sprawdzić jeszcze kilka potencjalnych przyczyn problemu z roletą. W pierwszej kolejności upewnij się, że okna zostały dokładnie zmierzone i osłona okienna jest odpowiednio dobrana. Łatwo to zweryfikować – niewłaściwie dopasowana roleta sprawia, że jej system haczy o zawiasy, klamkę, ościeżnicę czy listwy przyszybowe. Kolejną przyczyną może być zbyt luźno zamontowany mechanizm koralikowy. Przez to roleta nie rozwija się i nie nawija się prawidłowo. W przypadku zablokowanej rolety w kasecie należy zdjąć boczne osłonki, odkręcić kasetę z nawojem, wyregulować rolety i zamontować kasetę na nowo. Niestety istnieje również ryzyko, że trafił Ci się wadliwy egzemplarz i żadna siła tutaj nie pomoże. Rolety, których nie jesteś w stanie wyregulować ani Ty, ani profesjonalna ekipa, należy zareklamować u producenta lub w sklepie, w którym dokonałeś zakupu.
Wiesz już, że prawidłowe działanie rolety zależy nie tylko od jej regulacji, ale także od prawidłowego montażu. Jak więc zamontować roletę, aby działała prawidłowo? Montaż będzie się nieco różnił w zależności od tego, czy zdecydujesz się na roletę okienną, czy ścienną. Montaż okienny jest niezwykle prosty i bezinwazyjny. Roletę należy połączyć z napinaczem łańcuszka, bocznym systemem regulacji tkaniny i haczykami montażowymi i zawiesić na ramie okna w sposób wskazany w instrukcji obsługi. Należy pamiętać, aby dokładnie sprawdzić poziomicą, czy roleta jest prosto zawieszona.
Roletę ścienną można przytwierdzić do ściany lub sufitu za pomocą kołków montażowych. Niezbędne jest więc wiercenie otworów, co niektórym może przysporzyć trudności. Następnie należy przełożyć łańcuszek przez napinacz. Tak przygotowaną roletę można zamocować do ściany lub sufitu. Pamiętaj, że bardzo ważny jest prawidłowy poziom rolety, a także jej regulacja.
Jesteś w sklepie z roletami i moskitierami Rolety24.net
Zapraszamy na zakupy: rolety dzień noc, rolety mini