Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce.Więcej informacji można znaleźć w Informacjach o cookies

Rolety w jasnych kolorach – tak czy nie?

Posted by Klaudia 08/06/2018 0 Comment(s)

Tak, jak wskazywaliśmy w poprzednim tekście - wygląd okna ma niebywałe znaczenie, ale i sama funkcjonalność stanowi tu niezwykle ważną kwestię. Jedni stawiają na okna bez firan i zasłon, tak, by wpuścić jak najwięcej światła, inni stawiają zaś na opcję nadania pomieszczeniu klimatu poprzez ciekawie zaaranżowaną przestrzeń okienną. Jednym z elementów, które stanowić mogą część uzupełniającą dla okna, są rolety. Dzięki szerokiemu wachlarzowi produktów, wybrać można rolety spełniające się zarówno w kwestii praktycznej, jak również i dekoracyjnej.  Wybór jest ogromny. Dziś jednak chcielibyśmy skupić się w znaczący sposób na kolorystyce.

 

Wybór kolorystyczny rolet na okna

 

Wybierając rolety na okna, w dużej mierze zwracamy uwagę na to, jak wyglądają i jaki mają mieć kolor. To, że stanowić mają formę ochrony przed nadmiarem słońca w pomieszczeniu, czy też mają być formą zapewnienia sobie prywatności, to wiemy. Ich wygląd jednak ma równie ważne znaczenie, które należy tak dopasować, by idealnie współgrało z aranżacją całego pomieszczenia. Kolorystyka to jeden z elementów niezwykle istotnych. Możemy postawić na uniwersalne kolory, pasujące do większości odcieni lub też zdecydować się na konkretny kolor materiału, idealnie współgrający z obecną aranżacją. 

 

Czy warto stawiać na rolety w jasnych kolorach?

 

Można wybrać rolety jasne, jak również i ciemne. Które będą lepsze? Oczywiście w momencie zakupu wszystkie wyglądają doskonale i prezentują się wyśmienicie. Mając jednak wybór, z pewnością warto stawiać na rolety ciemne, które są zdecydowanie lepszą opcją, zarówno w kwestii praktycznej, jak również wizualnej. Jasny materiał bardzo szybko się brudzi, dlatego też po pewnym czasie po prostu nie wygląda dobrze. Co więcej, pod wpływem światła materiały blakną. Te jasne, najczęściej występujące w kolorowych barwach, tracą swój kolor całkowicie i wyglądają naprawdę źle, nie spełniając przy tym funkcji dekoracyjnej, ale też i stricte praktycznej.

 

Jeśli mamy wybór, lepiej stawiać na kolory ciemne, a co więcej, również i takie, które są najwyższej jakości, sprawdzone, praktyczne i idealne nawet po wielu latach użytkowania. Lepiej postawić na produkt z wyższej półki, wydać na niego więcej pieniędzy, ale mieć przy tym pewność, że będzie się on sprawdzał zdecydowanie dłużej niż proste rozwiązania za małe pieniądze.