Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce.Więcej informacji można znaleźć w Informacjach o cookies

Najczęstsze błędy popełniane przy wyborze rolet

Posted by Klaudia 18/05/2018 0 Comment(s)

Rolety i plisy już od kilku lat są coraz popularniejszym wyborem. Na ich rzecz rezygnujemy z ciężkich zasłon i ozdobnych firan. Być może wpływ ma na to coraz bardziej modny minimalizm i styl skandynawski we wnętrzach, a być może chodzi po prostu o względy praktyczne. Jedno jest pewne – podczas wybierania rolet zazwyczaj decyzję podejmujemy, kierując się tylko tym, co nam się podoba, często zapominając o funkcjonalności osłon. Jakie błędy podczas wybierania rolet popełniamy najczęściej?

 

 

Wybierz właściwy typ rolet

 

O rodzajach rolet wspominaliśmy na naszym blogu już kilkukrotnie. Podsumowując jednak, przed zakupem osłon okiennych zastanówmy się nad tym, jakie funkcje ma pełnić roleta – czy chcemy całkowicie zaciemnić pomieszczenie, na przykład sypialnię, czy zależy nam na jak najbardziej wszechstronnych osłonach – w tym wypadku warto przemyśleć zakup rolet dzień-noc. A może chcemy zasłonić tylko część okna? W tym wypadku odpowiednim wyborem będą prawdopodobnie plisy. Oczywiście ważne jest to, czy rolety podobają nam się wizualnie, jednak pamiętajmy, że osłon okiennych nie zmieniamy co sezon, dlatego oprócz ładnego wyglądu, muszą one przede wszystkim dobrze spełniać swoją funkcję.

 

Po drugie zwróćmy uwagę także na sposób montażu – w zależności od tego, czego potrzebujemy i od budowy okien, zdecydować się możemy na montaż inwazyjny lub nieinwazyjny. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

 

 

 

 

Materiał: sztuczny, czy naturalny?

 

Jak wspominaliśmy – rolety nie są zakupem na jeden sezon. Warto więc wcześniej przemyśleć wybór odpowiedniego materiału, z którego mają być zrobione. Jeżeli lubimy materiały naturalne, być może dobrym wyborem będą osłony z bawełny czy lnu. Pamiętajmy jednak, że materiał sztuczny, na przykład poliester wygląda równie dobrze, występuje w wielu kolorach i wzorach, a jest zdecydowanie łatwiejszy w utrzymaniu, trwalszy, bardziej odporny na gniecenie i blaknięcie.

 

 

W kasecie czy bez?

 

Rolety MINI, czyli wolnowiszące są zdecydowanie bardziej ekonomicznym wyborem dla naszego portfela, warto jednak przed zakupem zastanowić się, czy faktycznie są one najlepszym wyborem w naszym domu. W przypadku niektórych okien i pomieszczeń zdecydowanie lepiej sprawdzają się modele w kasecie i z bocznymi prowadnicami.

 

 

 

 

Dobrze wymierz okno

 

Nie możemy zapominać, że najczęstszym i najpowszechniejszym błędem przy zakupie rolet wewnętrznych jest złe wymierzenie okien. Pamiętajmy, że w zależności od rodzaju osłony i sposobu jej montażu, bardzo często musimy w nieco inny sposób wymierzyć okno.

 

Warto więc przed zakupem dokładnie upewnić się, czy zamawiając wybrane rolet,y na pewno podajemy odpowiedni wymiar, by zapobiec ewentualnym problemom przy montażu lub uniknąć niedopasowania. Jeżeli mamy wątpliwości, czy na pewno właściwie zmierzyliśmy okno, skontaktujmy się przed zakupem ze sprzedawcą – on najlepiej doradzi nam i pomoże rozwiać wszelkie wątpliwości. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego sklepu rolety24.net!