Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce.Więcej informacji można znaleźć w Informacjach o cookies

Pomagamy wymierzyć moskitierę

Posted by Patryk 30/10/2021 0 Comment(s)

 

Moskitiera to zasłona z gęstej siatki, zakładana na otwory okienne i drzwiowe, która skutecznie chroni przed insektami. Jest niezwykle użyteczna zwłaszcza podczas miesięcy wiosennych i letnich, kiedy to najczęściej otwiera się okna, aby przewietrzyć mieszkanie, a owady wpadają do wewnątrz i utrudniają życie domownikom. Jest ona szczególnie przydatna w przypadku osób cierpiących na odczyny alergiczne po ugryzieniach insektów. Moskitiery mogą być montowane w sposób inwazyjny i bezinwazyjny. W zależności od Twoich indywidualnych potrzeb oraz posiadanych okien możesz wybrać taki typ, który ułatwi Ci korzystanie i zapewni ochronę przed niepożądanymi gośćmi. Sprawdź, jak zmierzyć moskitierę, aby idealnie pasowała do Twojego okna. Jest to niezwykle ważne, gdyż nawet niewielkie niedopasowanie może spowodować, że produkt nie będzie spełniał swoich podstawowych funkcji.

 

Rodzaje moskitier montowanych w oknach

Wśród moskitier dostępnych na rynku można znaleźć modele najprostsze montowane na rzepy, które są wykonane z wytrzymałego materiału. Wyróżnia je charakterystyczny pasek z rzepem, przyklejony do ramy okiennej od wewnętrznej strony pomieszczenia. Siatka jest doczepiana do ramy na rzepach i można ją dokładnie, samodzielnie dociąć do wymiarów okna. Moskitiery ramkowe mocowane są do okien na specjalnych ramach. Wymagają one wywiercenia otworów w ramie okiennej i zainstalowania zaczepów, na których zawieszona będzie ramka moskitiery. Wykonane są z trwałych materiałów i są niezawodne przez długie lata. Moskitiera rozwijana do złudzenia przypomina klasyczną roletę. Można ją zamontować na wewnętrznej stronie okna i dzięki prowadnicom swobodnie zwijać i rozwijać, w zależności od potrzeb. Moskitiery na okna dachowe również mogą być naklejane lub rozwijane jak klasyczne modele. Wśród moskitier wyróżniamy także te przeznaczone na drzwi balkonowe, które mogą przyjmować formę wiszącą z obciążeniem, moskitiery otwieranej czy plisowanej.

 

Zalety stosowania moskitier

Nie ma, co ukrywać, że moskitiery to jedno z najczęściej wybieranych udogodnień, zarówno do bloków, jak i domów mieszkalnych. Uniemożliwiają przedostawanie się do środka pomieszczeń owadów takich jak komary, ćmy, muchy czy meszki. To gwarancja spokojnego snu przy otwartym oknie w gorące dni. Ponadto stosowanie moskitier nie wymaga dodatkowego używania środków chemicznych odstraszających owady. Jest to również duża oszczędność, ponieważ raz wydane pieniądze procentują przez wiele lat. Warto zaznaczyć, że moskitiera skutecznie ogranicza przedostawanie się pyłków roślin do mieszkań, co na pewno docenią osoby cierpiące na alergię. Jakość wykonania, łatwy montaż i demontaż sprawiają, że moskitiery są odporne na szkodliwe wpływy czynników atmosferycznych takich jak mróz, wiatr czy promienie słoneczne. Wielość modeli dostępnych na rynku ułatwia dostosowanie moskitiery do indywidualnych potrzeb. Na koniec warto dodać, że moskitiery stanowią dużą korzyść dla środowiska naturalnego, gdyż owady nie są zabijane, a jedynie powstrzymywane przed dostaniem się do wnętrza pomieszczeń.

 

Moskitiery na okna – jak mierzyć, aby idealnie pasowały?

Odpowiedź na pytanie dotyczące tego, jak wymierzyć moskitierę, uzależniona jest od wyboru modelu, który chcesz zamontować w swoich oknach lub drzwiach balkonowych. Pomiary bardziej skomplikowanych układów, takich jak moskitiery chowane w kasecie czy harmonijkowe, najlepiej jest zlecić profesjonalistom. W tym wypadku o błąd jest bardzo łatwo, gdyż nie wystarczy pomiar samego otworu okiennego czy drzwiowego, znaczenie ma również grubość profilu oraz jego kształt. Podanie błędnych wymiarów może skutkować tym, że kupiona moskitiera nie będzie nadawać się do użytku. Jeśli zdecydujesz się na moskitierę przyczepioną na rzepy lub magnes, to pomiarów możesz dokonać samodzielnie. Potrzebna Ci będzie metalowa miarka, która zapewni najbardziej wiarygodny pomiar. Zastosowanie linijki czy centymetra krawieckiego może wprowadzić w błąd i nie dać oczekiwanych rezultatów. Wystarczy zmierzyć szerokość oraz wysokość otworu okiennego i dodać do nich kilka centymetrów, które powinny wystarczyć na zamocowanie magnesów lub rzepów. Jeśli wybierzesz nieco większą moskitierę, zawsze możesz ją dociąć samodzielnie w domu. Bardziej wymagające jest mierzenie moskitiery ramkowej. W tym wypadku najpierw należy wymierzyć światło ramy okiennej. Najlepiej zrobić to od wnętrza pomieszczenia, przy otwartym oknie i określić odległość od jednej ramy do drugiej w poziomie i w pionie. Kolejny pomiar to zmierzenie grubości ramy wraz z uszczelkami. Należy to zrobić w trzech punktach – na skrajach ramy oraz na jej środku. Zwłaszcza w przypadku starszej stolarki okiennej parametry te mogą się między sobą różnić. Jeśli występuje u Ciebie taka sytuacja, to producentowi należy podać najmniejszy z uzyskanych wymiarów. Obawiasz się, że pobrane przez Ciebie wymiary nie są prawidłowe? Możesz powtórzyć pomiar albo zlecić to firmom specjalizującym się w produkcji moskitier.

 

Na co zwrócić uwagę, wybierając nową moskitierę?

Podczas wyboru nowej moskitiery warto zwrócić uwagę na kilka aspektów. Przede wszystkim na sposób montażu, który podyktowany powinien być specyfiką danego pomieszczenia oraz własnymi umiejętnościami. Kolejną kwestią jest wykonanie i zastosowane materiały. Warto wybrać model wykonany precyzyjnie i z dbałością o najmniejsze detale, który będzie służył Ci bezproblemowo przez wiele lat. Jak wymierzyć moskitierę? Na rynku dostępnych jest wiele wymiarów, rodzajów przeznaczenia i kolorystyki. Moskitiera powinna dokładnie przylegać do ramy okiennej, aby zapewnić maksymalną ochronę przed insektami. Sposób pomiaru jest szczególnie istotny w przypadku okien niestandardowych, możesz też zamówić moskitiery na wymiar. Nie ma co ukrywać, że w przypadku wyboru moskitiery dużą rolę również odgrywają względy estetyczne. Dostępne są w różnych wariantach kolorystycznych, na przykład w czerni, która będzie delikatnie zaciemniać obraz widziany przez okno. Moskitiera biała niestety szybko się brudzi pod wpływem kurzu czy zanieczyszczeń powietrza. Jednakże nie zaciemnia widoku, a czyni go nieco mniej wyraźnym. Moskitiery metalowe są dość neutralne i pasują niemal do wszystkich okien. Nie ulegają odbarwieniu i jest to jeden z chętniej wybieranych modeli. Możesz także dopasować kolor ramy do barwy okien, w ten sposób zamontowana moskitiera ramkowa będzie niemal niewidoczna.

 

Jak prawidłowo zamontować moskitierę na okno?

Montaż moskitiery na okno w dużej mierze zależy od jej rodzaju. Moskitiery ramkowe montowane są inwazyjnie, a sposób różni się w zależności od producenta. Więc najlepiej skorzystać z instrukcji montażu dołączonej do moskitiery. Rama mocowana jest do siebie łącznikami kątowymi, a następnie nakładana jest na nią odpowiednio docięta siatka. Moskitierę należy rozłożyć na ramie i wcisnąć w gumową uszczelkę. Teraz można przystąpić do wywiercenia otworów w ościeżnicy i zamontowania zawiasów połączonych z uchwytami. Całość należy dokręcić śrubami stabilizującymi. Na koniec wystarczy nałożyć ramę z moskitierą na zawiasy i dokręcić śrubami regulującymi. Ten montaż zapewnia stabilność i stałość moskitiery, co gwarantuje wieloletnią satysfakcję z użytkowania. Z kolei moskitiery na rzepy montowane są bezinwazyjnie i tak naprawdę nie ma nic prostszego niż ich założenie. Przed przystąpieniem do pracy koniecznie należy zadbać o dokładne oczyszczenie i odtłuszczenie powierzchni. Dobrze jest umyć całą ościeżnicę i okno, aby samoprzylepna taśma rzepowa przylegała jak najdokładniej do ościeżnicy od strony pomieszczenia. Taśmą okleja się całą ościeżnicę dookoła, a następnie przykłada do niej siatkę, zaczynając od jednego z górnych rogów. Następnie należy ją docisnąć na całej długości za pomocą ręki lub specjalnego urządzenia dołączonego do zestawu. I to wszystko! Teraz możesz cieszyć się świeżym powietrzem bez obecności insektów.

Jak zmierzyć moskitierę?

Złota polska jesień  sprzyja siedzeniu na tarasie lub wietrzeniu mieszkania. Niestety taka pogoda jest niesprzyjająca jeśli chodzi o insekty, dlatego mogą one wlatywać do naszego domu czy też mieszkania. Warto wtedy założyć moskitierę na okno, która pomoże nam ochronić dom przed niepożądanymi gośćmi. Tylko jak wymierzyć moskitierę?Zastanawiasz się jak zmierzyć moskitierę na okno? Nie jest to nic trudnego, ale należy się stosować do paru ważnych wskazówek. Najważniejszą kwestią jest, abyś dowiedział się, jakie profile mają Twoje okna.  W innym przypadku możesz  narazić się na zakup nieodpowiednio dobranego modelu. 

Wyróżniamy takie profile jak:

zlicowane,

półzlicowane,

niezlicowane.

Moskitiera okienna, jak ją wymierzyć? 

Moskitiery na okna, jak wymierzyć? Przy pomiarze jest istotne również światło okna - czyli szerokość i wysokość ościeżnicy przy otwartym oknie. Przy tych pomiarach, jak przy wszystkich innych, należy być bardzo dokładnym, ponieważ to one będą stanowiły krawędzie moskitiery. W dodatkowych informacjach należy również podać grubość profilu wraz z uszczelką. Wszystkie te pomiary wystarczą, jeśli Twoje okna posiadają niezlicowane profile. Natomiast jeśli taką moskitierę zamontowalibyśmy w zlicowanych lub półzlicowanych profilach, mogłaby wypaść na zewnątrz. Z tego względu należy również podać wymiary odległości od zlicowania. Wiedząc, jak zmierzyć moskitierę ramkową, jedynym krokiem, który musisz wykonać jest podanie tych wymiarów przy składaniu zamówienia na moskitierę.

Jesteś w sklepie z roletami i moskitierami Rolety24.net

Zapraszamy na zakupy: rolety dzień noc, rolety mini

Polecane

Roleta Mini Dzień i Noc na wymiar Promocja

Roleta Mini Dzień i Noc na wymiar

Nie wiesz jak dokonać pomiaru okna pod roletę? Zachęcamy do zapoznania się z filmikiem ☛ Jak mierzyć? Masz problem z zamontowaniem rolety? Polecamy ob..

89.64zł 64.29zł Cena netto: 52.27zł

Roleta w kasecie płaskiej z tkaniną standard

Nie wiesz jak dokonać pomiaru okna pod roletę? Zachęcamy do zapoznania się z filmikiem ☛ Jak mierzyć? Masz problem z zamontowaniem rolety? Polecamy ob..

Już od: 63.39zł Cena netto: 51.54zł

Roleta MINI z tkaniną zaciemniającą

Kiedy kupujemy dom czy mieszkanie, zwracamy uwagę na bardzo wiele aspektów, pośród których te najważniejsze koncentrują się bardziej na wnętrzach i po..

Już od: 35.56zł Cena netto: 28.91zł

Roleta plisowana BASEL

Nie wiesz jak dokonać pomiaru okna pod roletę? Zachęcamy do zapoznania się z filmikami: - pomiar okna pod montaż standardowy ☛ Jak mierzyć? - pomiar o..

Już od: 94.25zł Cena netto: 76.63zł

Moskitiera ramkowa do okna plastikowego PCV Promocja

Moskitiera ramkowa do okna plastikowego PCV

UWAGA: W większości przypadków moskitiery wysyłamy złożone, jednak te bardzo duże trudno zabezpieczyć przed uszkodzeniem, dlatego są wysyłane rozłoż..

43.67zł 39.20zł Cena netto: 31.87zł

Poznaj opinie klientów o naszych roletach i moskitierach
To mój kolejny zakup w tym sklepie i jestem bardzo zadowolona, produkty dobre jakościowo. Kontakt tel. ze sprzedającym również szybki, miły i bezproblemowy. Polecam.
Rolety pieknie sie prezentują. 100 % zadowolenia
Towar zgodny z opisem. Bardzo łatwy montaż. To już moje kolejne zakupy w tym sklepie.
Szybko - sprawnie - idealnie !!! Dobry i miły kontakt !!! Zdecydowanie POZYTYW !!! POLECAM
Poleciłam już sprzedającego znajomym. Produkt bardzo dobry mimo, że w moim starym domu wszystko jest nietypowe.
Jestem zadowolona z zakupu i z przebiegu transakcji. POLECAM!
Rolety zgodnie z opisem, żadnych problemów z reklamacją niedziałającego mechanizmu. Polecam.
Jakościowo dobre materiały rolet, wydaje mi się że tanie wysyła szybko a program do obliczania kosztów rolety rewelacja, mega prosty zakup. Polecam na 1oo%
To już kolejny zakup u tego sprzedawcy. Jestem bardzo zadowolona z jakości rolet. Wielki plus za ekspresową dostawę. Polecam!