Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce.Więcej informacji można znaleźć w Informacjach o cookies

Najlepsze rolety do łazienki

Posted by Klaudia 18/01/2019 0 Comment(s)

 

Łazienka to pomieszczenie, do którego niełatwo dobrać odpowiednie osłony. W tym miejscu wyjątkowo zależy nam na komforcie i prywatności, dodatkowo zaś panuje w nim specyficzny mikroklimat. Wszystko to sprawia, że niektóre typy rolet po prostu się tutaj nie sprawdzają. Dlatego przy wyborze osłon łazienkowych trzeba wziąć pod uwagę kilka bardzo ważnych kwestii.

 

Ochrona przed wścibskimi oczami

 

Przede wszystkim warto wybrać taką roletę, która skutecznie osłoni nas przed wzrokiem sąsiadów i przechodniów, co da nam pełen komfort podczas kąpieli i zabiegów pielęgnacyjnych. Dlatego w łazienkach najlepiej sprawdzają się osłony z tkaniną zaciemniającą lub takie, które utrzymane są w ciemnych kolorach – wtedy po ich zasłonięciu możemy cieszyć się całkowitą prywatnością. Takiego komfortu nie dają jasne rolety, gdyż nawet kiedy są opuszczone, mogą być przez nie widoczne ruchy wywnętrz łazienki i kontury ciała. Świetnie sprawdzą się więc w łazience ciemne rolety mini lub plisy. Te drugie dodatkowo można regulować w taki sposób, by naturalne światło wpadało do pomieszczenia od góry, co pozwala uniknąć wzroku podglądaczy, ale jednocześnie cieszyć się promieniami słonecznymi w łazience.

 

Co z materiałem?

 

Rolety w łazience są narażone na działanie wyjątkowo niesprzyjających czynników. Wysoka temperatura w połączeniu z dużą wilgotnością i pryskającą wodą sprawiają, że na rolecie szybko zaczynają gromadzić się bakterie lub tworzyć grzyby. Dlatego osłony do tego pomieszczenia muszą być wytrzymałe i łatwe do czyszczenia. Świetnie sprawdza się więc w łazienkach najpopularniejszy materiał do rolet – poliester. Jest on najbardziej odporny na rozwój wszelkich mikroorganizmów i grzybów, a do tego stosunkowo odporny na zabrudzenia.

 

Nie warto za to zakładać w tych pomieszczeniach rolet wykonanych z drewna ani innych naturalnych materiałów – te szybko się niszczą i konieczna staje się ich wymiana.

 

Oczywiście kolor i typ rolet trzeba także dobrać do stylu, w jakim urządzona jest łazienka. W celu znalezienia idealnych do Waszego wnętrza zapraszamy na naszą stronę internetową – znajdziecie tam szeroki wachlarz produktów, spośród których na pewno wybierzecie taki, który będzie pasował do Waszej łazienki.