Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce.Więcej informacji można znaleźć w Informacjach o cookies

Czy rolety wewnętrzne zatrzymują ciepło?

Posted by Klaudia 28/03/2019 0 Comment(s)

 

Wszyscy wiemy, że rolety wewnętrzne doskonale sprawdzają się jako ochrona pomieszczenia przed słońcem oraz osłona przed wzrokiem przechodniów. Co jednak z zatrzymywaniem ciepła? Czy w uzyskaniu optymalnej temperatury w pomieszczeniu mogą pomóc jedynie rolety zewnętrzne, jak często zdarza się nam słyszeć? Otóż nie - wewnętrzne osłony także mogą mieć właściwości termoizolacyjne. Wystarczy wybrać odpowiedni ich rodzaj.


Jakie rolety wewnętrzne wybrać?


Oczywiście rolety wewnętrzne w okresie letnim przynoszą nam ulgę już z tego względu, że chronią przed wpadaniem do pomieszczenia promieni słonecznych, które przecież momentalnie sprawiają, że jest nam gorąco i duszno. Są jednak takie typy osłon, które zaprojektowane są w sposób pozwalający jeszcze skuteczniej chronić przed utratą ciepła zimą oraz nagrzewaniem się pomieszczenia latem.


Należą do nich przede wszystkim rolety z tkaniną podgumowaną oraz termoizolacyjne. Są to typy osłon zbudowane ze zwykłego materiału, mającego głównie funkcję dekoracyjną, oraz warstwy gumy lub aluminium, które mają powodować całkowite zaciemnienie pomieszczenia oraz stanowić zaporę przed nagrzewaniem się i wychładzaniem pomieszczenia. Oznacza to, że o każdej porze roku pozwalają one na utrzymanie optymalnej temperatury w we wnętrzach, a dodatkowo ułatwiają komfortowy wypoczynek, skutecznie odcinając nas od promieni słonecznych.


Rodzaje rolet termoizolacyjnych


Tego typu osłony dwuwarstwowe występują w formie tradycyjnych rolet wolnowiszących, (zwanych też roletami mini) albo w postaci rolet w kasecie. Dzięki temu łatwo jest dopasować rodzaj osłon do własnych upodobań i do każdego typu pomieszczenia. Bez problemu możemy zamówić rolety termoizolacyjne nawet do okien o niestandardowych wymiarach. Nie sprawia też kłopotu osłonięcie nimi chociażby okien dachowych - w tym wypadku wystarczy wybrać rolety w kasecie z prowadnicami bocznymi, które idealnie przylegają do okna w każdej sytuacji.


Kiedy warto zdecydować się na osłonę z warstwą izolacyjną?


Osłony z warstwą aluminium lub gumy polecane są szczególnie do pomieszczeń mających okna od wschodu lub południa - mocno nasłonecznionych, które szybko się nagrzewają. Warto jednak zainstalować je także w pokojach, w których wyjątkowo zależy nam na komfortowym wypoczynku o każdej porze - jak sypialnia, pokój dziecięcy czy telewizyjny.