Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce.Więcej informacji można znaleźć w Informacjach o cookies

Dobieramy osłony do typu pomieszczenia

Posted by Klaudia 10/04/2019 0 Comment(s)

 

Poszczególne pomieszczenia, w zależności od usytuowania, wymagają różnych rodzajów osłon. Znaczenie ma tutaj wiele czynników. Ważne jest, na którym piętrze znajduje się dane wnętrze i na którą stronę świata wychodzą w nim okna, ale też do czego go używamy i o jakich porach dnia przesiadujemy w nim najczęściej. Dlatego warto poświęcić czas na przemyślenie, jaka roleta będzie najbardziej odpowiednia do tego właśnie pomieszczenia i wybrać taką, która doskonale się sprawdzi i będzie nam służyć przez lata. Oto kilka porad, jak dobrać najlepszą do danego rodzaju wnętrza.


Pomieszczenia nasłonecznione


Jeśli pomieszczenie, do którego wybieramy rolety, ma okna od południowej strony, musimy liczyć się z tym, że szybko będzie się nagrzewać. Zwłaszcza latem słońce będzie nie tylko utrudniać wypoczynek, ale też podgrzewać wnętrze do bardzo wysokich temperatur. Dlatego w takich pomieszczeniach najlepiej zdecydować się na rolety gwarantujące całkowite odcięcie od światła naturalnego - na przykład rolety zaciemniające lub typu dzień-noc. Jeśli szukamy osłon do sypialni - świetnie sprawdzą się te pierwsze, wszak tam chodzi głównie o to, by odgrodzić się od słońca. Gdy jednak szukamy osłon do salonu, kuchni czy innego pomieszczenia, w którym przebywamy w ciągu dnia - warto zdecydować się na tę drugą opcję - umożliwia ona całkowite zaciemnienie wnętrza, ale również - przy innym ustawieniu - jedynie rozproszenie światła.


Na paterze


Rolety zaciemniające i dzień noc są również idealne do wszystkich wnętrz na parterze - tam pomagają przede wszystkim zyskać wrażenie prywatności i ukryć się przed wzrokiem sąsiadów czy przechodniów. Jeśli jednak pomieszczenia te są usytuowane od północy czy wschodu i nie ma potrzeby chronić ich przed nagrzewaniem się, wystarczającą osłoną będą także rolety klasyczne - wtedy jednak warto decydować się na rolety w ciemnych kolorach, bo te stanowią lepszą ochronę przed wścibskimi spojrzeniami z zewnątrz.


Pomieszczenia mało nasłonecznione


Jak już wspominaliśmy, w pomieszczeniach mało nasłonecznionych z reguły wystarczające są rolety klasyczne. Warto wybrać je zwłaszcza do wnętrz, w których spędzamy dużo czasu w ciągu dnia. Nie odcinają one całkowicie od światła naturalnego, dlatego nawet po zasłonięciu umożliwiają wypoczynek bez konieczności zapalania lamp. W takich pomieszczeniach wystarczające są nawet bardzo jasne osłony. Są one polecane zwłaszcza do niewielkich wnętrz, bo świetnie powiększają optycznie, jednak doskonale sprawdzą się także w dużych gabinetach, kuchniach czy innych pomieszczeniach przeznaczonych do pracy.