Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce.Więcej informacji można znaleźć w Informacjach o cookies

Od czego zależy cena rolety?

Posted by Klaudia 22/02/2018 0 Comment(s)

Dla każdego, kto planuje zakup osłon okiennych, na pewno jednym z bardzo ważnych czynników, które mają wpływ na wybór konkretnego modelu, jest ich koszt. Przeglądając oferty sklepów nietrudno zauważyć, że poszczególne typy rolet różnią się od siebie ceną. Warto więc wiedzieć, od czego może ona zależeć i co ma wpływ na jej wysokość. Zapraszamy do lektury.

 

 

Typ rolety a cena

 

Dla nikogo nie jest na pewno tajemnicą, że cena rolet zależy przede wszystkim od jej rodzaju. Im mniej skomplikowany model, a co za tym idzie, mechanizm rolety oraz sposób jej montażu, tym niższy będzie ostateczny koszt osłony okiennej. Dlatego też tańsza zawsze będzie roleta typu MINI, której produkcja i montaż są dużo mniej skomplikowane, niż rolety w kasecie i z prowadnicami.

 

Wpływ na cenę ma także wspomniany już montaż – tańsze bowiem będą rolety, których montaż przeprowadzić możemy samodzielnie, droższe zaś te, które będą się wiązały z montażem wymagającym pomocy specjalisty.

 

Nieco droższe od standardowych rolet MINI będą także plisy, które w ciągu ostatnich lat cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

 

 

 

Materiał ma znaczenie

 

Oczywiście, kolejnym elementem, który w dużej mierze będzie wpływał na ostateczny koszt rolet, jest poza rodzajem mechanizmu, materiał, na który się zdecydujemy. Droższe są zazwyczaj rolety wykonane z materiałów naturalnych, choć nie jest to regułą.

 

Z wyższymi kosztami musimy się także liczyć, jeśli decydujemy się na rolety z materiałów dekoracyjnych, na przykład takich ozdobionych wzorem, tłoczonych, lub w nietypowych kolorach, które dostępne są tylko na specjalne zamówienie.

 

Podobnie rzecz się ma w przypadku materiałów „do zadań specjalnych”. Zdecydowanie droższe od tkanin standardowych będą rolety wykonane z tkaniny podgumowanej lub zaciemniającej. Z wyższą ceną muszą liczyć się klienci, którzy zdecydują się na kupno rolet typu dzień-noc. W tym wypadku droższe jest uszycie tkaniny, która stanowi kluczowy element tego typu rolet. Składa się ona bowiem z pasów wykonanych z dwóch rodzajów materiałów, które odpowiadają za jej funkcjonalność.

 

 

 

 

Wymiar okiennej

 

Nie możemy także zapomnieć o tym, że kluczowym czynnikiem wpływającym na ostateczną cenę rolet ma przecież także wymiar okien, które planujemy zasłonić. Na pewno nikogo nie zdziwi fakt, że im większe okno, tym wyższy koszt rolety. Wszystko to za sprawą tego, że na produkcję większych osłon potrzebnych jest po prostu więcej materiałów i tkanin.

 

Z wyższymi kosztami musimy się także liczyć, jeżeli nasze okna mają niestandardowy wymiar lub kształt.

 

Mamy nadzieję, że nasz dzisiejszy artykuł rozwiał nieco wątpliwości dotyczące cen poszczególnych typów rolet i różnic między nimi. Zapraszamy do naszego sklepu internetowego rolety24.net, w którym znajdziecie nie tylko wymarzone rolety, ale także profesjonalną obsługę i atrakcyjne ceny.