Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce.Więcej informacji można znaleźć w Informacjach o cookies

Rolety do eleganckiego wnętrza

Posted by Klaudia 15/11/2018 0 Comment(s)

 

W pomieszczeniach reprezentacyjnych, jak salon czy jadalnia, z reguły wyjątkowo dbamy o to, by wystrój był elegancki, efektowny i spójny. Zależy nam, by stanowił on wyraz naszego dobrego smaku i by goście, którzy nas odwiedzają, docenili wysiłek, jaki włożyliśmy w aranżację. Idealnym dopełnieniem takiego wystroju są odpowiednio dobrane rolety.

 

Jaki typ rolet wybrać?

 

Do eleganckich wnętrz najlepiej pasują rolety z prowadnicami, Zawsze idealnie przylegają one do okna, przez co wyglądają schludnie i gustownie. Wszyscy ci, którzy chcą wprowadzić do salonu czy jadalni szczyptę nowoczesności, mogą zdecydować się na rolety dzień-noc. Należą one do najpopularniejszych obecnie osłon, a przy tym są bardzo efektowne i funkcjonalne. Pozwalają także dowolnie regulować ilość światła słonecznego wpadającą do pomieszczenia. Miłośnicy bardziej klasycznych rozwiązań mogą zdecydować się na tradycyjną roletę wykonaną z transparentnego materiału lub plisy, zwane też roletą harmonijkową, które są od nich nieco bardziej dekoracyjne, a przy tym dają większą możliwość kontrolowania nasłonecznienia pokoju.

 

Kolor ma duże znaczenie

 

Nie wystarczy jednak wybrać właściwy typ osłony. Aby pomieszczenie prezentowało się naprawdę elegancko, należy też odpowiednio dobrać kolor rolety. Do klasycznych wnętrz najlepiej pasują stonowane barwy, jak beż, ciepłe brązy, jasne szarości czy biel. Kolor musi jednak ładnie harmonizować z całym wnętrzem, więc zależnie od aranżacji można też zdecydować się na złamany róż, delikatny błękit czy łososiowy. Charakteru wnętrzu dodadzą także gustowne tłoczenia czy wzory na osłonie. Idealnie sprawdzają się zdobienia w kolorze o kilka tonów ciemniejszym niż barwa rolety. Mogą to być wzory roślinne czy geometryczne, jeśli zaś chcemy dodać pomieszczeniu optycznie kilka centymetrów wysokości, najlepiej zdecydować się na pionowe paski. Warto też pamiętać, że jeśli chcemy, by pokój wydawał się nieco większy, należy wybrać osłonę w jasnym kolorze.

 

Za mało elegancko?

 

Jeśli ten wystrój okna wydaje się nam za mało elegancki, śmiało możemy dodać do niego firanki lub zasłony. Koniecznie należy jednak zadbać, by były one dopasowane stylem i kolorem do zawieszonych rolet. Najbardziej szykowne wrażenie będą sprawiały osłony wykonane z cienkiego, zwiewnego materiału – wtedy wystrój nie będzie robił na gościach wrażenia przepychu i nadmiaru. Więcej na temat łączenia rolet z firanami i zasłonami można przeczytać w naszych wcześniejszych artykułach. Dekorację okna można też uzupełnić rośliną doniczkową, stylową rzeźbą, eleganckim świecznikiem czy ramką ze zdjęciem.