Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce.Więcej informacji można znaleźć w Informacjach o cookies

Czy rolety mają zastosowanie tylko latem?

Posted by Klaudia 17/01/2018 0 Comment(s)

Co prawda potrzeba zasłonięcia okien przed palącym słońcem kojarzy nam się przede wszystkim z latem, to okazuje się, że rolety wewnętrzne mają swoje zastosowanie także zimą. Przecież ich rola nie ogranicza się zaledwie do zaciemniania pomieszczenia i ochrony przed upałem. Rolety wewnętrzne to także niezbędne elementy aranżacji okiem również w chłodniejsze pory roku. Dlaczego? Zapraszamy do lektury.

 

 

Ochrona przed słońcem

 

Choć zimą dni są dużo bardziej pochmurne niż latem i zdarzają się całe tygodnie bez słonecznej pogody, nie możemy zapominać, że promieniowanie słoneczne przez cały rok jest tak samo mocne. Tym bardziej że jesienią i zimą słońce znajduje się niżej i jeszcze bardziej intensywnie może nas oślepiać, szczególnie jeżeli nasze mieszkanie lub biuro znajduje się na niższych piętrach. W takie dni jedynym wyjściem jest oczywiście zasłonięcie okien. Jednak to nie jedyny argument, dla którego warto pomyśleć o roletach także zimą. Co jeszcze przemawia na ich korzyść?

 

 

Oszczędność energii

 

Kupując rolety latem, bardzo rzadko zastanawiamy się, dlaczego są one przydatne także zimą. Zazwyczaj skupiamy się przede wszystkim na tym, by ochronić nasze wnętrza przed upałem i nadmiernym nasłonecznieniem. Pamiętajmy jednak, że rolety, które latem dobrze będą izolować nasze pomieszczenie przed nagrzewaniem, zimą mogą pomóc w zapewnieniu mu optymalnej temperatury, zapobiegając utratom ciepła na zewnątrz.

 

Choć w tej materii prym wiodą zdecydowanie rolety zewnętrzne, nie możemy zapominać o tym, że także wewnętrzne osłony okienne mają swój udział w oszczędzaniu energii cieplnej. W pochmurny dzień warto zasłonić okna, bo dzięki temu ciepło nie będzie tak szybko uciekać z naszego mieszkania. W słoneczny dzień zimą postępujemy natomiast odwrotnie i okna odsłaniamy, pozwalając słońcu nagrzać pomieszczenie. Warto także pamiętać o zasłonięciu okien roletami, gdy tylko słońce zajdzie. Pamiętajmy także, że rolety, które dobrze przylegają do okna, na przykład te na prowadnicach bocznych dodatkowo nieco uszczelniają okno.

 

 

Ciekawscy sąsiedzi

 

Ważnym argumentem przemawiającym także ma korzyść instalowania rolet wewnętrznych także zimą, są oczywiście nasi sąsiedzi. Musimy pamiętać o tym, że jesienią i zimą na zewnątrz bardzo wcześnie robi się ciemno, a co za tym idzie, większość dnia spędzamy w pomieszczeniach oświetlonych za pomocą sztucznego światła lamp. Bez odpowiednich osłon okiennych, każdy, kto przechodzi obok naszych okien lub mieszkający naprzeciwko będzie mógł bez trudu więc zajrzeć do naszego domu i bez najmniejszych problemów zobaczyć co dzieje się w jego wnętrzu. A nie ma przecież lepszego sposobu na odgrodzenie się od ciekawskich spojrzeń sąsiadów niż zasłonięcie okien właśnie roletami.

 

Jeżeli szukacie osłon okiennych najwyższej jakości, sprawdźcie rolety w naszym sklepie internetowym! Serdecznie zapraszamy!