Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce.Więcej informacji można znaleźć w Informacjach o cookies

Rolety na okno balkonowe

Pokaż:
Sortuj według:

Roleta bezinwazyjna mini Standard Roleta mini z tkaniną półzaciemniającą to idealna propozycja dla każdego, kto szuka odpowiedniej osłony, jedna..

Już od: 27.24zł Cena netto: 22.15zł

Kiedy kupujemy dom czy mieszkanie, zwracamy uwagę na bardzo wiele aspektów, pośród których te najważniejsze koncentrują się bardziej na wnętrzach i po..

Już od: 35.56zł Cena netto: 28.91zł

Roleta Dzień i Noc w kasecie płaskiej na wymiar Promocja

Nie wiesz jak dokonać pomiaru okna pod roletę? Zachęcamy do zapoznania się z filmikiem ☛ Jak mierzyć? Masz problem z zamontowaniem rolety? Polecamy ob..

Już od: 102.26zł 63.64zł Cena netto: 51.74zł

Jak wybrać idealną osłonę okienną? Bogaty wybór tego typu produktów znaleźć można w naszym sklepie internetowym Rolety24.net. Godnym polecenia rozwiąz..

Już od: 38.73zł Cena netto: 31.49zł

Roleta Dzień i Noc podgumowana w kasecie płaskiej na wymiar Nowość Promocja

Nie wiesz jak dokonać pomiaru okna pod roletę? Zachęcamy do zapoznania się z filmikiem ☛ Jak mierzyć? Masz problem z zamontowaniem rolety? Polecamy ob..

Już od: 102.26zł 86.64zł Cena netto: 70.44zł

Roleta na balkon pozytywnie wpłynie na komfort przebywania we wnętrzach

Drzwi balkonowe najczęściej cechują się dużą powierzchnią szyby, przez którą wpada do wnętrza światło dzienne. O ile podczas zimowych miesięcy, kiedy dni są krótkie, może być to zaletą, o tyle latem cecha ta staje się dość problematyczna. Dlatego rolety na okna balkonowe zostały zaprojektowane tak, aby skutecznie ochronić pomieszczenia przed nadmiernym nasłonecznieniem i nagrzaniem, uporczywymi odblaskami na ekranach telewizorów i monitorów komputerowych, a także przed blaknięciem na przykład tapicerki mebli. Z tego powodu powinny być one nieodzownym elementem każdego okna balkonowego, aby zagwarantować pełen komfort przebywania w danych wnętrzach. W naszym sklepie znaleźć można różnorodne rolety balkonowe, które każdy będzie mógł z łatwością dopasować do swoich indywidualnych potrzeb.

Jakie funkcje powinny spełniać rolety na drzwi balkonowe?

Rolety balkonowe przede wszystkim powinny osłaniać wnętrze przed promieniami słonecznymi, światłem lamp ulicznych lub blaskiem księżyca. Dodatkowo rolety balkonowe powinny spełniać takie funkcje jak tworzenie prywatnej atmosfery i poczucia bezpieczeństwa, dzięki nietransparentnemu materiałowi, który osłania mieszkańców przed spojrzeniami przechodniów czy sąsiadów. Ponadto po zamontowaniu rolety na okno balkonowe nie powinny utrudniać otwierania drzwi balkonowych ani wychodzenia i wchodzenia przez nie do danego pomieszczenia. Kolejną cechą rolet tego typu jest możliwość ich całkowitego podniesienia podczas mycia szyb, a także ich łatwego i bezproblemowego wyczyszczenia z osiadających zabrudzeń i pyłów. Dobrze dobrane rolety na drzwi balkonowe nie powinny poruszać się podczas powstawania przeciągów lub pod wpływem podmuchów wiatru – powinna być z kolei stabilnie osadzone na ramie okna i do niej przylegać. Wszystkie te cechy oferują nasze produkty, które są dodatkowo wygodne i proste w użytkowaniu.

Jaką przewagę mają rolety balkonowe nad klasycznymi zasłonami?

Rolety na drzwi balkonowe coraz częściej zaczynają zastępować we wnętrzach klasyczne, materiałowe zasłony i kotary, ponieważ mają one nad nimi ogromną przewagę. Przede wszystkim rolety balkonowe pasują one do niemal każdego wnętrza bez względu na jego aranżację – w naszym sklepie umożliwiamy dowolne dobranie ich rodzaju oraz kolorystyki. Dodatkowo w odróżnieniu od zasłon nie zbierają one na swojej powierzchni tyle kurzu i innych zanieczyszczeń, które w trakcie przesuwania kotar są unoszone i zaczynają przemieszczać się wraz z powietrzem na inne przedmioty. Dzięki temu rolety na okno balkonowe idealnie sprawdzają się również we wnętrzach, w których na co dzień przebywają alergicy. Kolejną zaletą naszych rolet jest to, że nie wymagają żadnych dodatkowych elementów do montażu takich jak karnisze, których zamontowanie w pomieszczeniach nie zawsze jest możliwe ze względu na jego wymiary lub inne ograniczenia konstrukcyjne. Rolety na okno balkonowe nie powodują także prześwitów, gdyż mocowane są niemal przy samej szybie okna, idealnie do niej przylegają i zapewniają doskonałą ochronę przed słońcem lub światłem pochodzącym z zewnątrz budynku.

Roleta balkonowa – rozwiązanie o wielu zaletach

Roleta na balkon posiada jednak o wiele więcej zalet niż tylko te wymienione w powyższych akapitach. Przede wszystkim cechuje się ona niezwykle prostym, a zarazem trwałym i niezawodnym montażem. Ponadto mogą być one stosowane do przesłaniania okna o każdej porze dnia, a tym samym pozwalają na swobodną regulację ilości wpadającego do wnętrza światła. Dostępne są one w wielu wymiarach, kolorach i rodzajach, dzięki czemu ich dobór do danego pomieszczenia nie stanowi najmniejszego problemu. Dużą zaletą, jaką cechują się rolety tego typu, jest także łatwość zachowania ich w należytej czystości. Wystarczy przetrzeć je raz na jakiś czas wilgotną ściereczką, aby nienagannie się prezentowały.

Połączenie estetyki i praktyczności

Wśród wielu rodzajów osłon okiennych na okna balkonowe w naszym sklepie znaleźć można także między innymi rolety dzień noc, które cechują się niezwykle nowoczesnym wyglądem, a dodatkowo zapewniają pełen komfort i funkcjonalność ich użytkowania. Wykonane są one z dwóch rodzajów materiału ułożonych w naprzemienne pasy – jeden z nich pełni funkcje zaciemniające, a drugi to transparentna tkanina o siateczkowej strukturze przepuszczająca do wnętrza rozproszone światło. Dzięki temu nie jest ono tak intensywne i nie razi w oczy osób przebywających w danym pomieszczeniu. Ponadto tego typu rolety charakteryzują się prostą obsługą, która umożliwia swobodne i bezproblemowe sterowanie układem zastosowanego w nich materiału tak, aby dopasować go do indywidualnych potrzeb, jakie występują na dany moment.

Jak dobrać stylowe rolety balkonowe do wnętrz?

Wybierając rolety do wnętrz, należy zwrócić uwagę nie tylko na ich rodzaj, właściwości oraz zastosowany mechanizm, ale także na to, czy będą one dopasowane do danego pomieszczenia pod względem stylistycznym. W związku z tym roleta na balkon powinna być wykonana z materiału w kolorze, którego dobór może zostać dokonany na zasadzie kontrastu lub spójności. Aby uzyskać pierwszy z efektów w jasnych wnętrzach, najlepiej postawić na utrzymane w ciemnych barwach rolety. Okno balkonowe będzie wtedy prezentować się nienagannie. Natomiast w przypadku drugiej opcji – najlepiej sprawdzą się te wykonane w barwach bieli, beżów czy jasnych pasteli. Dzięki temu aranżacja okna balkonowego będzie nie tylko funkcjonalna, ale także idealnie dopełni wystrój wnętrza i nada mu stylowy charakter, nie wyróżniając się na jego tle.

Jakie rolety na okno balkonowe z poprzeczką?

O ile roleta na balkon na okna całościowe nie stanowi niemal żadnego problemu podczas jej doboru, o tyle w przypadku okien balkonowych podzielonych poprzeczką sprawa staje się o wiele bardziej skomplikowana. Wybór rolety o wysokości dopasowanej wyłącznie do górnej części pozostawia odsłoniętą sporą część okna, przez które może przedostawać się światło czy mogą zaglądać inne osoby z zewnątrz. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie niejednej rolety na okna balkonowe, a dwóch. Z czego pierwsza będzie mocowana w jego górnej części, natomiast druga na występującej poprzeczce. Taka podwójna roleta balkonowa zapewnia jej idealne przyleganie do powierzchni szybowej, a tym samym zapobiega powstawaniu prześwitów czy nieestetycznemu odstawaniu przez występującą poprzeczkę na oknie balkonowym.

Rolety na okno balkonowe w wielu wariantach do wyboru

Każda dostępna w naszym sklepie roleta na balkon, bez względu na to, z jakiego materiału została wykonana oraz jaki mechanizm został w niej zastosowany, cechuje się wieloma wariantami kolorystycznymi. Dzięki temu można je z łatwością dobrać do aranżacji wnętrza. Ponadto w naszym sklepie dopasujesz nie tylko kolor tkaniny rolety na balkon, ale także jej mechanizmu. Konstrukcja całej rolety na okno balkonowe będzie się prezentować niezwykle stylowo i perfekcyjnie oraz spełni zarówno swoje podstawowe zadania, jakimi są osłona przed promieniami słonecznymi, zbytnim nagrzewaniem się pomieszczeń czy ciekawskimi spojrzeniami innych, jak i zagwarantuje stylową dekorację na szybach okien balkonowych.